Всесвіт

На экзопланеті HAT-P-26 знайшли воду

Вода — речовина, як вважається, необхідна для виникнення життя — була виявлена ??нещодавно на екзопланеті. За повідомленнями групи астрономів під керівництвом Кельвіна Б. Стівенсона, сліди водяної пари вдалося знайти в атмосфері об’єкта HAT-P-26.

1637a2add65739c4c90b520276e2522f

HAT-P-26 — це планета масою з Нептун, вона знаходиться в 437 світлових роках від Землі, в сузір’ї Діви, і робить обертання навколо своєї зірки за 4,23 дня. Також відомо, що небесне тіло, ймовірно, має хмари в нижніх шарах атмосфери і знижену концентрацію калію в атмосфері, Металічність планети при цьому близька до сонячної. HAT-P-26 — газовий гігант, тому виникнення на ньому умов для зародження життя, незважаючи на наявність слідів води або самої води, малоймовірно.

Екзопланета була відкрита за допомогою транзитного методу, який є способом виявлення екзопланет, заснованим на спостереженні за їх проходженням на тлі диска зірки. Для вивчення об’єкта використовувався космічний телескоп Спітцер, а також інструмент Low Dispersion Survey Spectrograph 3C (LDSS-3C) в чилійській обсерваторії Лас-Кампанас.

Кнопка «Наверх»
Закрыть