Всесвіт

Магнітосфера Землі дала тріщину

Магнітосфера Землі, яка є нашим захистом від космічного випромінювання – дала тріщину. Такі дані опублікували астрофізики з Інституту фундаментальних досліджень Тата.

85551d3001903b74a49e88eef2aace5e
22 червня 2015 року мюонний телескоп GRAPES-3, який розташований в індійському місті Утакаманд, зареєстрував сплеск галактичних космічних променів з енергією понад 20 гігаелектронвольт (20 мільярдів електронвольт). Активність галактичних космічних променів тривала 2 години і збіглася за часом з викидом корональної маси на Сонці, яка зіткнулася з магнітосферою нашої планети.

Це зіткнення викликало стиснення магнітосфери Землі в 3 рази і викликало потужний геомагнітний шторм, який спровокував полярні сяйва і перешкоди у радіосигналах у багатьох країнах, розташованих у високих широтах.

Група вчених створила комп’ютерну модель події і з’ясувала, що спалах галактичних космічних променів стався через виникнення тимчасової тріщини в магнітному щиті Землі.

Астрофізики вважають, що ця тріщина виникла в результаті зіткнення магнітосфери з гігантських розмірів хмарою сонячної плазми, викинутої Сонцем. Вчені повідомили, що в земну атмосферу тоді проникли частинки космічних променів.

Стаття про відкриття опублікована в журналі Physical Review Letters.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button