Різні цікавинки

Махові удилища для риболовлі

foto_cikavosti_25.09.2014-07_resizedБагато хто вважає вудіння риби з допомогою махового вудилища просто втіленням “справжньої” риболовлі. Адже наші предки ще з раннього палеоліту вживали рибу в їжу, причому у немаленькій кількості. Спочатку вони ловили її руками. Пізніше – використовували для “рибного полювання” спис або тризубець. Потім почали використовувати “мотузок” з шкіри і гачок, зроблений з кісток. А вже незабаром по тому з”явилось і вудилище. Але сам гачок поступово став майже таким, яким і тепер, “всього” тисячу років тому.

Отже, вудка з”явилася як “продовження рук”. І використовували її, закидуючи гачок подалі у воду помахом рук. Тобто, “махову вудку” можна вважати першим “високотехнологічним винаходом” первісних людей! Адже спис, використаний для риболовлі, тобто просто загострена палиця – це не надто “високі технології”, погодьтеся.
Закидання гачка подалі вудилищем та помахом рук – і дало назву маховим вудилищам. З невідомого нам моменту своєї появи і аж до нашої епохи маховое удилище виготовляли з дерева.

Звичайно, не всім племенам первісних людей пощастило мати біля печери зарості бамбуку – легкого і зручного. У декого на печерному обійсті росли липи і дуби. І у того, в кого не виходили вудки – виходили чудові киї. Звідси, до речі, вже близько до назви нашої столиці… І ця частина наших предків (в сім”ї не без виродка, відомо), які добре вправлялися з киями і не хотіли думати над вдосконаленням вудилищ – пішли собі загарбувати території. Адже є замашний кий – що ще треба!? Ті, що залишилися – мусили оборонятися. Наприклад, луками і стрілами. Вони й виявили, що пружна деревина ліщини чудово годиться не тільки на лук, а й на вудилища.

Але все ж найкращими були бамбукові вудилища. За ними, можливо, навіть споряджали каравани на Далекий Схід. А може і ні… У всякому разі, молодим археологам треба було б з цим розібратися…

Отже, не завжди у наших предків була можливість збігати на Схід і махові удилища купить. На дорозі могли стояти бувші брати, з киями… Тому предки не особливо і засмучувалися, і замість того, щоб купити коропові вудилища, виготовляли їх з ліщинових прутів.

Але японці з китайцями та корейцями, маючи перед очима природний взірець – порожнисту, волокнисту і напрочуд міцну деревину бамбуку, не спали, і в кінці другого – на початку третього тисячоліття розробили його поліпшений варіант – склопластикові, а потім і вуглепластикові трубки. Перше що з них зробили, очевидно – це вудилища. І тоді у рибалок всього світу одразу з”явилося бажання таке удилище купить і взяти нові риболовні рекорди. З”явився попит – миттю виросла пропозиція! І тому зараз все просто – тепер нам достатньо вудлища махові в інтернет-магазині дізнатися ціну і замовити їх. І за кілька днів мати в руках річ, про яку мріялося!
А вибрати є з чого: тут і спінінгові, і фідерні, і махові, і кастингові, і човнові. Довжина, жорсткість, колір, аксесуари – на будь-який смак! А ще тут є шнури та жилки, спорядження, екіпірування, і навіть книги на рибальську тематику!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button