Технології

Майбутні OLED-екрани будуть створюватися з волосся

Багато вчених знаходяться в пошуках нових, альтернативних джерел виробництва. Дослідники з Квінслендського технологічного університету вирішили підійти до створення OLED-екранів з незвичайного боку. Команда показала, що для такої технології можна використовувати людське волосся.

Queensland University of Technology

Волосся — це джерело вуглецю та азоту, яке може бути корисне для виготовлення світловипромінюючих частинок. Для того, щоб ввести волосся в роботу, команда вчених обробляє їх, а потім випалюють при температурі 240 °C, тим самим отримуючи матеріал з потрібними елементами. Потім дослідники перетворюють його в вуглецеві нанотрубки, розмір яких менше 10 нанометрів. Такі наноточки розсіюються через полімер, у якому вони збираються в те, що команда називає «наноостровами». Саме ці острівці можна використовувати в якості активного шару в OLED-пристрої.

При подачі невеликої напруги вони світяться синім кольором. Світло виходить не дуже яскравим, але все одно може бути корисне для невеликих дисплеїв.

«Органічні світловипромінюючі пристрої на основі вуглецевих точок можуть бути використані там, де потрібно невелике джерело світла, наприклад у фітнес трекерах або навіть у медичних пристроях з-за нетоксичності матеріалу».

Команда каже, що в майбутньому в подібних пристроях можна буде використовувати шерсть тварин з зоосалонів або навіть овечу вовну.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть