Всесвіт

Вода могла з’явитися вже через мільярд років після Великого вибуху

Знімок показує темні вузли з газу і пилу, відомі як “глобули Боки”, які є щільними кишенями у великих молекулярних хмарах.

Вода могла з'явитися вже через мільярд років після Великого вибуху

(фото NASA, ESA, and The Hubble Heritage Team).

Згідно з існуючим теоріям, вода утворилася на досить пізніх етапах розвитку Всесвіту. Вчені вважають, що довгий час після Великого вибуху існували тільки легкі елементи: водень і гелій. Потім повинні були з’явитися перші зірки, які здатні були створити в своїх “реакторах” кисень. Потім цей будівельний елемент при вибухах наднових мав поширитися в просторі і в достатній кількості з’єднатися з воднем. Але перші хмари газу містили в тисячі разів менше кисню, ніж він сьогодні присутній в Чумацькому Шляху, і дослідники космосу вважали, що на формування значних запасів води пішло кілька мільярдів років.

Однак, згідно з результатами нового дослідження, опублікованого у виданні Astrophysical Journal Letters, вода могла вдосталь зустрічатися вже через мільярд років після Великого вибуху.

“Ми вивчали хімічні процеси в молодих молекулярних хмарах, що містять набагато менше кисню, ніж Сонце, — повідомляє у прес-релізі астрофізик Аві Леб (Avi Loeb) з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики. — На наш подив, ми виявили, що і в цих умовах можна отримати стільки ж водяної пари, скільки міститься в нашій галактиці”.
[ads2]

Леб і його колеги з Тель-Авівського університету (TAU) виявили, що при температурі раннього Всесвіту близько 26 градусів за Цельсієм вода у великих кількостях могла утворюватися навіть в умовах нестачі сировини.

“Всесвіт тоді був теплішим, ніж сьогодні, і газ не міг ефективно охолоджуватися”, — пояснює співавтор дослідження Шмуель Біали (Shmuel Bialy).

Читайте також: 

Крім того, світіння космічного мікрохвильового фону було яскравішим, а щільність газу істотно вищою, ніж сьогодні. І хоча ультрафіолетове випромінювання зірок на перших порах руйнувало молекули рідини, що з’являлися, необхідних для появи життя, вчені вважають, що за кілька сотень мільйонів років повинно була бути досягнута рівновага між утворенням і розпадом води.

Варто відзначити, що нова робота показує, скільки води могло існувати в газовій фазі в молекулярних хмарах, які утворили більш пізні покоління зірок і планет. Але ці розрахунки не дозволяють визначити, яка частина води могла бути, в кінцевому рахунку, включена до планетних систем, що формувалися.

Натхнення: vesti.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button