Людина

Мажор або мінор: вміння розрізняти тони пояснено генетикою

Існує поширена думка, що справжніми музикантами народжуються. У той час як більшості з нас доводиться багато працювати, ці люди відразу ж наділені даром розпізнавати тони. Нове дослідження припускає, що здатність вловлювати мажорні й мінорні ноти дійсно може з’явитися ще до того, як ви візьмете хоча б один урок музики.

В ході роботи вчені вивчали здатність шестимісячних немовлят розрізняти мажорну і мінорну послідовність музичних тонів за допомогою унікального методу, що використовує рух очей і зоровий стимул. Малюкам включали тональні алгоритми, які були пов’язані з положенням екранних картинок. Діти повинні були вловлювати закономірність і визначати, де з’явиться та чи інша «ціль» на основі програної музики.

Попередні дослідження, проведені з дорослими, показали, що приблизно 30% людей можуть розрізняти ці тони, а 70% не можуть, незалежно від музичної освіти. Зараз вчені виявили, що шестимісячні діти демонструють точно таку ж розбивку, як і дорослі: приблизно 30% з них можуть розрізняти різницю, а 70% — ні.

Нове дослідження припускає, що джерелом цієї розбіжності може бути генетична здатність, з якою ми народжуємося. Ця особливість буде мати наслідки для розвитку розуміння емоційного змісту музики, бо саме мажорні і мінорні ноти передають чуттєвість композицій.

Ці результати можуть також говорити про те, як дитина буде розвиватися лінгвістично, адже багато мов спираються на деякі механізми слухового змісту, що і музика.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button