Екологія

Мальдіви тонуть і просять про допомогу

Тропічна острівна держава Мальдіви може втратити більшу частину своєї території, якщо не зможе швидко отримати доступ до дешевих фінансових засобів для боротьби з наслідками глобальної зміни клімату, заявив в інтерв’ю агентству Reuters міністр закордонних справ цієї країни А. Шахід.

Мальдіви, відомі своїми білими піщаними пляжами і облямованими пальмами атолами, приваблюють відпочиваючих з усього світу, і ось вже більше 10 років намагається знайти гроші для будівництва інфраструктури, яка захистить їх від постійно зростаючого рівня Світового океану. Колишній президент архіпелагу Мохаммед Нашід ще в 2009 році провів засідання Кабінету міністрів країни, під водою, на дні однієї їх лагун, щоб привернути увагу до проблем глобального потепління та затоплення суші.

«До того часу, коли фінансування буде отримано, ми можемо опинитися під водою», – продовжив пан Шахід.

Мальдіви, як відомо, одна з найбільш низько розташованих країн світу, понад 80% суші Мальдівських островів знаходиться менш ніж на метр вище середнього рівня моря, що робить її населення, яке налічує близько 530 тисяч осіб, надзвичайно вразливим для частіших через зміни клімату, штормів і ураганів. Нагадаємо, що 2004 році цунамі в Індійському океані завдало величезної шкоди державі. Її фінансові втрати склали близько 470 мільйонів доларів, а це 62% ВВП. Туризм і рибальство, дві основні галузі промисловості країни, в значній мірі залежать від прибережних ресурсів, а більшість поселень і найважливіших об’єктів інфраструктури зосереджені уздовж узбережжя. У 2014 році понад 100 населених островів архіпелагу вже були схильні до часткового підтоплення.

Мальдіви витрачають щорічно близько $10 млн на роботи по зміцненню берегів, будівництва дамб, але в цілому, згідно з оцінкою міністерства навколишнього середовища держави, їм потрібно до $8,8 млрд, щоб захистити всі свої населені острови. Організація Об’єднаних Націй створила Фонд допомоги країнам, що розвиваються під назвою «Зелений кліматичний фонд», який вже виділив майже 24 мільйони доларів на фінансування будівництва захисних споруд на Мальдівських островів. Деякі країни також запропонували свою допомогу, в тому числі Японія, яка внесла свій внесок у будівництво морської стіни навколо столиці Мальдівських островів Мале. Однак цього поки явно недостатньо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button