Всесвіт

На МКС почалося випробування гнучкої сонячної панелі

Традиційні сонячні панелі, які використовуються для роботи супутників, громіздкі. Їм на зміну можуть прийти гнучкі сонячні батареї. На МКС почалося випробування однією з таких панелей, повідомляє NASA.

Експериментальна сонячна панель, доставлена космічним кораблем Dragon у цьому місяці, вже успішно розгорнута. У згорнутому стані вона являє собою компактний циліндр. Використання таких сонячних батарей дозволить зменшити витрати на їх запуск і заощадить простір в космічному кораблі. Гнучка панель на 20% легше жорсткої і в той же час займає в 4 рази менший обсяг.

Пристрій під назвою ROSA (Roll-Out Solar Array) складається з центрального крила, виготовленого з гнучкого матеріалу з фотоелементами. По краях стрічки розташовані вузькі напрямні, які розправляють панель і підтримують її. Сонячна батарея розправляється сама без використання будь-яких приводів.

На МКС началось испытание гибкой солнечной панели
За словами фахівців NASA, ROSA можна масштабувати до дуже великих структур.

Після розгортання панелі вчені будуть стежити за тим, як вона поводиться в умовах мікрогравітації і екстремальних температур. Крім того, особливу увагу буде приділено здатності гнучкої сонячної панелі витримувати маневри космічного апарату. Фахівці також зберуть інформацію про те, як сильно вібрує панель під час переходу від тіні до світла.

За словами інженерів NASA, батарея дуже тонка, всього кілька міліметрів товщиною, вона нагрівається дуже швидко. Все це створює навантаження на крило, яке починає тремтіти, що створює проблеми для супутників, які в цей час, наприклад, можуть записувати картинку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button