Технології

Масове будівництво сонячних електростанцій призведе до подорожчання алюмінію

Ще один економічний феномен, пов’язаний з розвитком альтернативної генерації, виявили дослідники Університету Нового Південного Уельсу (Австралія). За їх розрахунками, наслідком зростання попиту на сонячні панелі і сонячну генерацію в цілому стане помітне подорожчання алюмінію, повідомляє elektrovesti.net.

Image by Samuel Faber from Pixabay

Вчені підсумовують, що мало хто звертає увагу на другорядні, на перший погляд, речі при створенні та масовому випуску будь-яких популярних технологій чи обладнання. Зростаюча потреба в сонячній енергії, як одного з напрямків у досягненні вуглецевої нейтральності і дослідженні концепції енергопереходу, тягне за собою і підвищену увагу до супутніх матеріалів і процесів, безпосередньо пов’язаних зі створенням і установкою фотоелектричних модулів. Так, напрямні, що використовуються на СЕС в якості опор і орієнтації сонячних панелей виготовляються з алюмінію – вони володіють малою вагою, стійкістю до кліматичних впливів і достатньою міцністю для того, щоб тривалий час витримувати вагу модулів.

Звідси випливає припущення про те, що в найближчі роки ціна на алюміній з високою ймовірністю зросте. Цей метал не є рідкоземельним, однак через свої фізичні та хімічні властивості використовується в багатьох сферах і досить популярний практично в кожній області: електротехніка або конструкторсько-інженерні роботи. Поява ще однієї галузі з високою потребою в алюмінії закономірно призведе до зміни його вартості. І справа навіть не в дефіциті, а в утворенні великої кількості парникових газів під час виробництва цього металу, з якими людство посилено бореться, створюючи економічні та політичні бар’єри для зниження шкідливих викидів у атмосферу. Один із них — високі податки на такі види діяльності, при яких утворюється вуглеводень та вищезгадані парникові гази. Високе оподаткування, у свою чергу, нівелюється зростаючою вартістю кінцевого продукту на тлі попиту, що збільшується на нього.

Висновки австралійських учених частково підтверджуються Міжнародним енергетичним агентством, яке передбачає, що для досягнення вуглецевої нейтральності людству знадобиться 60 тераватів сонячної енергії (зараз обсяг генерації становить лише 800 гігаватів). Це не рахуючи інших ВІЕ, де також поширений алюміній. Для задоволення попиту на нього у всіх напрямках «зеленої» генерації до 2050 року буде вироблено понад 3500 мегатонн вуглекислого газу – це серйозні цифри, і для виробника цей показник обійдеться дуже недешево. Отже, слід очікувати поступового підвищення вартості алюмінію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button