Різне

Математика болісна наука…

matematykaНе любите математику? Ви не одні такі! Вченим стало зрозуміло, чому виникають дані асоціації. При вирішенні математичної задачі активуються ті зони мозку, які відповідають за фізичну біль.

Дослідники з університету Чікаго виміряли нервову активність 28 дорослих людей, з яких у 14 спостерігався підвищений страх перед математикою, інші 14 відчували менше тривожних відчуттів, стикаючись з цією наукою. Кожному випробуваному був запропонований ряд словесних і математичних питань (деякі наводяться нижче). Коли учасники вирішували завдання, за допомогою спеціального обладнання сканувалися процеси, що відбувалися в цей час у мозку.

Результат: коли групі, що відчуває підвищену тривогу перед точною наукою, пропонувалася чергова математична задача, активувалися частини мозку, які відповідають за болісний досвід (реакція подібна до тієї, що ми відчуваємо торкаючись гарячої плити). У групі з толерантим відношенням до математики подібної реакції не спостерігалося.

Автор дослідження Ian Lyons зазначає: «страх з’являвся тільки в період очікування. При вирішенні задачі, учасники, схоже, не відчували болю. Можна зробити висновок, що не сама математика заподіює біль, а думка про неї викликає больові відчуття ».

Попередні дослідження показали, що стресові ситуації, такі як розрив романтичних відносин, можуть стати причиною фізичної болі.

Дослідження, опубліковане в журналі PLoS ONE, вперше демонструє, що очікування може бути пов’язано з активацією больових центрів в мозку.

Ian Lyons: «Це чисто психологічна реакція. Математика – просто набір чисел на сторінці, які жодним чином не можуть заподіяти біль. Люди з підвищеним «математичним страхом» зазвичай не сильні в математиці … Вони, як правило, не пов’язують своє життя з цією наукою ». Дослідники зробили висновок, що людина, яка не здатна вирішити завдання, швидше за все, відчуває страх, який гальмує роботу мозку, заважає йому застосувати свої знання. Вчені намагаються зрозуміти, чи можна вирішити дану проблему, знизивши активність больовий зони.

Чи викликає математика у Вас хворобливі відчуття?

Спробуйте вирішити цей тест і дайте відповідь на вище зазначені питання.

Примітка: (При проведенні експерименту учасникам пропонувалася одна задача в одиницю часу. На кожну було відведено 5 секунд. Всі завдання повинні вирішувалися усно ..).

1) 8 ? 9-16 = 56?

2) 7 ? 8-19 = 37?

3) 5 ? 9-16 = 27?

4) 8 ? 5-19 = 23?

5) 6 ? 7-17 = 27?

6) 9 ? 4-17 = 19?

Відповіді: 1) Так, 2) Так, 3) Немає, 4) немає, 5) немає, 6) так

Натхнення:http://infuture.ru

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button