Людина

Співвідношення чоловіків і жінок може залежати від кліматичних змін

У глобального потепління є безліч наслідків, і одне з них – зміна пропорцій статей народжених дітей. Дослідники з Японії виявили, що кліматичні зміни, які зазнає наша планета, впливає на співвідношення кількості чоловіків і жінок в деяких країнах.

З 1970 року коливання температури стали найбільш відчутні на території Японії. У той же період статистика зафіксувала почастішання випадків загибелі плодів чоловічої статі в утробі матері порівняно з випадками загибелі плодів жіночої статі. Згодом співвідношення хлопчиків і дівчаток, народжених в Країні сходу сонця, скоротилося, оскільки немовлят чоловічої статі народжувалося все менше.

foto_cikavosti_02.10.2014-024_resized

Провідний автор нового дослідження, Місао Фукуда (Misao Fukuda) з Інституту охорони здоров’я в Ако зрозумів, що якимось чином серйозні кліматичні зміни впливають на співвідношення статей. І саме хлопчики страждають в першу чергу: з ростом глобального потепління немовлят чоловічої статі стало з’являтися все менше.

Читайте також: Почуття голоду визначає уявлення про красу протилежної статі

В рамках своєї роботи Фукуда і його колеги вивчили щомісячні звіти про температуру, зібрані з 1968 по 2012 рік Японським метеорологічним агентством. Також учені досліджували дані про викидні і смерті немовлят, народжених протягом цього часу.

За останні кілька років в Японії народилося близько 90 тисяч осіб. Також статистика свідчить, що щомісяця реєструється тисяча випадків смертей плода. Для свого дослідження Фукуда і його команда враховували тільки ті випадки, де викидень або внутрішньоутробна смерть наступала після терміну в 12 тижнів.

Також учені розглянули два випадки екстремальних погодних явищ: аномальна спека влітку 2010 року і холодна зима 2011 року. Виявилося, що після закінчення літа цього року в країні відбулося збільшення числа випадків загибелі плодів вже у вересні. Цікаво, що рівно дев’ять місяців по тому відбулося зниження в співвідношенні чоловіків і жінок, народжених в країні.

Аналогічне явище відбулося наступного року під час дуже холодної зими в січні 2011 року. Тоді відбулося збільшення числа випадків смерті плоду, і дев’ять місяців по тому було зареєстровано зниження числа немовлят чоловічої статі, народжених щодо дівчаток, що також з’явилися на світ в Японії.

Ці дані дозволяють припустити, що коливання температур дійсно якимось чином впливає на співвідношення статей за допомогою скорочення числа народжених немовлят-хлопчиків. Однак, як саме впливають кліматичні зміни на дітей, досі невідомо, і вчені не виключають можливості простого, але цікавого збігу.

Читайте також: Вчені з’ясували, що жінки, які палять народжують безплідних синів

Відомо, що багато інших чинників, такі як забруднення навколишнього середовища і зростання числа токсинів в повітрі, можуть вплинути на співвідношення статей. Але переконливих доказів того, що саме температурні коливання провокують смерть не народжених і новонароджених хлопчиків, поки що немає.

Висновки Фукуди і його колег можна оскаржити, вивчивши попередні дослідження на ту ж тему. Так у 2008 році стаття, опублікована в журналі PNAS, свідчила, що в скандинавських країнах в період з 1865 по 1914 рік спостерігалася тенденція до скорочення співвідношення чоловіків до жінок при падінні середньорічної температури і до зростання цього співвідношення при потеплінні. Також на цю тему писали вчені з Нової Зеландії і Франції.

Японці відзначають, що ні в Новій Зеландії, ні у Франції не буває настільки різких температурних перепадів, як на їхній батьківщині. Тому саме їх дослідження заслуговує найбільшої уваги.

“Ми поки не знаємо причини, по якій хлопчики-немовлята так гостро реагують на кліматичні зміни. Відомо, що ембріони чоловічої статі вкрай чутливі до різних факторів стресу, таким як землетруси або токсичні речовини. Швидше за все, температурні перепади також відносяться до цієї категорії” , – пояснює Фукуда.

Відзначимо, що деякі дослідження також показали, що недавні зміни в співвідношенні статей в Японії можуть бути результатом землетрусу і цунамі, що спостерігалися в березні 2011, що викликало більш ніж 18 тисяч смертей. Але Фукуда каже, що це не так. Хоча було відзначено загальне зниження народжуваності в країні через дев’ять місяців після землетрусу, значного зниження в співвідношенні статей новонароджених зафіксовано не було.

Читайте також: Вчені підібрали ключ до жіночого оргазму

Тепер ученим належить розкрити свої висновки і спробувати пояснити чутливість хлопчиків до кліматичних змін.

Натхнення: ecoportal.su


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button