Здоров'я

Аспірин допомагає лікувати рак

Прийом аспірину в процесі лікування пухлин шлунково-кишкового тракту підвищує виживаність пацієнтів у два рази. Про це повідомили на останньому Європейському конгресі раку вчені з медичного центру Лейденського університету.

Вчені проаналізували дані історій хвороби майже 14 тисяч пацієнтів, у яких були виявлені пухлини шлунково-кишкового тракту з 1998 по 2011 рік. Було виявлено, що ті пацієнти, які крім усього іншого лікування отримували аспірин, проходили лікування набагато успішніше. Виживаність таких пацієнтів була в два рази більшою, порівняно з тими, хто аспірин не вживав.

Вчені пов’язують такий ефект від прийому Аспірину з його антитромботичними властивостями. При поширенні пухлинних клітин по руслу крові, тромбоцити можуть огортати їх, не дозволяючи клітинам імунітету повноцінно виконувати свою роботу і знищувати клітини метастазів. Прийом аспірину попереджає скупчення тромбоцитів навколо метастатичних клітин, що не перешкоджає їх знищення імунною системою.

Тяжкість онкологічного процесу і прогноз виживання прямо залежить від того, наскільки активний процес утворення метастазів. Тому, отримана інформація має велике практичне значення для онкологів і їх пацієнтів.

У зв’язку з отриманими даними, значення аспірину в медицині переглядається.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button