Людина

Медики назвали мутації ДНК головною причиною старіння

Американські медики назвали мутації в ДНК людини головною причиною її старіння. Певні зміни в клітинах генома можна зіставити з розвитком ракових пухлин.

Медколедж імені Ейнштейна в США провів дослідження ДНК людей різного віку, знайшовши основну причину старіння. З роками в соматичних клітинах людини накопичуються тисячі мутацій. Останні відіграють ключову роль не тільки в старінні, але і в онкології. Для експерименту вченими було проведено секвенування генів людей від дитячого віку до довгожителів.

Кількість мутацій у новонароджених виявилося порівняно невеликою – в середньому 463. До 27-30 років в людини вже 1181 пошкоджень ДНК, а до 52-75 років – 2101. Для довгожителів 97-106 років середнє число досягає 3127.

Мутації виникають випадковим чином в різних місцях геному і є унікальними. При цьому для певних ділянок ймовірність підвищена.

Природа таких вікових змін схожа зі злоякісними новоутвореннями, відзначають медики. Так, зафіксовані нуклеотидні заміни в відкритому хроматині та інших ділянках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button