Людина

Вчені: Ідеальна постава є найкращим захистом від стресу

У різних ситуаціях необхідно правильно тримати спину, це сприяє ідеальній поставі. Грудна клітка розширюється, покращується дихання, зникає страх, людина набуває спокій.

Ця вимога відноситься до випадків виступів перед великою аудиторією, в тому числі це стосується студентів і спортсменів. Рівна постава, вважають фахівці, допомагає швидко зняти стрес і привести думки в порядок. Група вчених державного університету в Сан-Франциско провела експеримент. У нього запросили 125 студентів, волонтерів попросили 15 хвилин виконувати нескладні математичні розрахунки. У ході дослідів учасникам запропонували або сидіти в зручній для них позі, в тому числі згорбившись, або підтримувати ідеальну поставу.

Протягом досліду добровольці заявили, що виконувати математичні тести їм було легше, тримаючи спину прямо. Сутулість, вважають автори дослідження, посилює почуття тривожності, головний мозок не може мислити ясно. Згорблена поза пробуджує в мозку негативні спогади, наступає блокування його роботи. В ході виконання завдань такі люди насилу вирішували математичні задачі.

Пряму спину потрібно тримати музикантам, спортсменом і публічним ораторам, це ж відноситься і до людей, які працюють за столом. При прямій спині зникає невпевненість у своїх здібностях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button