Здоров'я

Медики пояснили, яка спеція здатна захистити від раку та серцево-судинних захворювань

Експерти ВООЗ попередили, що не можна перевищувати певної дози цього продукту на добу.

Відома «жовта спеція» має низку переваг, від запобігання раку до зниження ризику серцевих захворювань. Переваги куркуми пов’язані з такими сполуками, як куркуміноїди. Про це розповіли британські медики. Повідомляє bbcgoodfood.

Ось п’ять підтверджених наукою способів поліпшити здоров’я шляхом використання куркуми.

Знизити ризик захворіти на рак. Вченими було виявлено, що компонент спеції, куркумін, може сприяти придушенню росту, розвитку і поширенню по організму раку. Зокрема, він має властивість пригнічувати ангіогенез — процес зростання нових кровоносних судин в пухлинах, що позбавляє їх потрібного харчування, викликаючи загибель. Також є свідчення того, що куркумін перешкоджає виникненню раку травної системи. У 30-денному дослідженні за участю 44 чоловіків, які страждали ураженнями кишківника з ризиком злоякісності, щоденне приймання куркуміну зменшив кількість таких виразок на 40%.

Поліпшити здоров’я серцево-судинної системи. Також підтверджено, що куркума — знову завдяки куркуміну — може покращувати функцію ендотелію або внутрішньої вистілки кровоносних судин. Саме ендотеліальна дисфункція є основною причиною серцевих захворювань і поломки механізмів, що регулюють кров’яний тиск та згортання крові.

Поліпшити захист від захворювань головного мозку. Багато таких захворювань пов’язані зі зниженням рівня нейротрофічних факторів (BDNF) – а саме гормону росту, який функціонує в головному мозку. Наука підтверджує, що куркумін збільшує рівень BDNF в головному мозку. Тим самим він може відстрочити або навіть вилікувати хвороби мозку, вважають вчені.

Захистити суглоби. Сьогодні є досить багато даних, що підтверджують, що куркумін є протизапальним з’єднанням, що може допомогти при запаленні суглобів, викликаних артритом. В одному дослідженні за участю людей, хворих на ревматоїдний артрит, було виявлено, що куркумін може діяти ефективніше протизапального препарату.

Протистояти депресії. У плані захисту від цього психічного захворювання використання куркуміну, на думку вчених, може бути досить багатообіцяючим. У контрольованому дослідженні за участю 60 осіб, що страждали на депресію, компонент куркуми через шість тижнів застосування привів до поліпшень.

Водночас дослідники підкреслюють важливість дотримання дозувань. ВООЗ рекомендує не перевищувати рівень 3 мг куркуміноїдів на кілограм ваги.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments