Наука

Медики попередили, чому не варто пускати домашніх вихованців в ліжко

Багато людей сплять обійнявшись зі своїми кішками або собаками, проте медики з’ясували, що подібні звички ведуть до поганого сну і неспокійним ночами.

© Unsplash / CC0 Public Domain

Наявність в будинку домашнього вихованця зазвичай позитивно позначається на психологічному стані власника: кішка або собака дарують почуття безпеки і підтримки, що може знизити рівень занепокоєння, стресу і депресії. Але, з іншого боку, улюбленці, які сплять разом з господарями можуть порушувати їх сон.

До такого висновку прийшли дослідники з декількох наукових центрів США, які проаналізували дані Національного дослідження здоров’я і харчування 2005-2006 років. Вони виявили, що присутність в будинку собаки підвищувало ймовірність розладу сну у власника, а господарі кішок частіше скаржилися на мимовільні посмикування ніг.

В ході дослідження вчені побудували різноманітні моделі логістичної регресії, які також включали такі фактори якості сну, як почуття втоми, сонливість, довге засинання або недостатній сон — менше шести годин.

Хоча причинно-наслідковий характер впливу домашніх тварин на якість і порушення сну встановити не вдалося, результати дослідження узгоджуються з попередніми дослідженнями, які показали, що власники собак або кішок зазвичай сплять гірше людей без тварин в будинку. Можливо, припускають медики, погіршення сну пов’язано з тим, що кішки і собаки, як правило, більш активні вночі, тому можуть заважати своїм господарям висипатися.

Результати дослідження, опублікованого в журналі Human-Animal Interactions, ні в якому разі не закликають людей з поганою якістю сну відмовитися від домашніх улюбленців: можливо, досить буде обмежити доступ собаки або кішки в спальню або обладнати для вихованця вольєр, де він буде проводити ніч. Також медики пропонують людям з хронічними порушеннями сну обережніше ставитися до перспективи завести вихованця, адже в кінцевому підсумку це може згубно позначитися на людському здоров’ї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button