Людина

Медики розібралися в мікрофлорі кишечника людей віком 105 років

Італійськими науковцями були проведені дослідження по вивченню специфіки мікрофлори довгожителів у віці від 105 до 109 років. Дослідження показали, що загальна кількість мікроорганізмів у них зменшується з віком, насамперед, за рахунок видів, що складають базу звичайної мікробіоти кишечника.

Варто відзначити, кількість і різноманітність субдомінатних видів, навпаки, збільшується. Ознайомитися з підсумками наукової роботи можна на сторінках журналу Current Biology.

Довгожительство можна визначити, вдавшись до великого переліку факторів, таких як спадковість, імунітет і так далі. Як виявилося, ці показники безпосередньо залежать від функціонування кишкової мікрофлори. Фахівці з групи професора Болонського університету Марко Кандели (Marco Candela) вперше провели роботи щодо людей віком 105 років.

Медики аналізували кишкову мікробіоту таких людей у порівнянні з іншими віковими категоріями, що дало можливість вперше спостерігати процеси зміни, що відбуваються з мікрофлорою. Експерти підкреслюють, що «ядро» має властивість зберігатися протягом усього часу, включаючи клостридій Ruminococcaceae, Lachnospiraceae і представників Bacteroidaceae, хоча загальна кількість даних мікроорганізмів зменшується поступово.

Як виявилося, процес старіння небезпечний підвищенням кількості різних груп мікробів. Відомо, що у своїй чисельності збільшується ряд біфідобактерій, які виконують вагому роль у підтриманні здорового травлення, нормального імунітету та інших функцій організму. Також вчені з’ясували, що мікробіом кишечника робить взаємодію з функціонуванням мозку, а також психічними процесами. Не так давно професора зі Сполучених Штатів Америки змогли зіставити причини захворювання кандидозом з досить поганою жіночою пам’яттю.

Нагадаємо, кілька років тому ірландські фахівці виявили, що у мишей з великою кількістю кишкових бактерій всередині головного мозку виробляється значно менше серотоніну, ніж у їх же абсолютно здорових представників.

Крім цього, мікроорганізми Lactobacillus brevis і Bifidobacterium самі виробляють нейромедіатори. Беручи до уваги нову гіпотезу, можна припустити, що нестача деяких мікроорганізмів у мишей заснована на прояві симптомів аутизму. Якщо відновити потрібну кількість цих бактерій, вдавшись до допомоги пребіотиків, аутичні риси у таких гризунів зітруться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button