Здоров'я

Який запах поту відштовхує чоловіків від жінок

Досліджуючи запах жіночого тіла, учені Америки прийшли до висновку про те, що він може змінюватися під час стресу і впливати на ставлення до жінок тих, хто їх оточує. Найгірше такий запах поту сприймають чоловіки.

Запах поту, який виділяє жіночий організм, що переживає стрес, має відмінність від того запаху, який виділяють потові залози в результаті спеки або фізичних навантажень. До такого висновку прийшли вчені на чолі з керівником доктором Сьюзан Биле-Хулетт, опублікувавши результати своїх досліджень на сторінках журналу PLOSone.

Перш, ніж прийти до такого висновку, учені провели дослідження, учасницями яких стали 44 жінки. У всіх учасниць експерименту були взяті проби поту, що виділяється в різних ситуаціях (спека, фізичні навантаженняу стрес). Щоб змусити жінок випробувати стрес, їм дали завдання протягом 10 хвилин підготувати невелику промову і виступити з нею перед аудиторією. Таким чином без праці були отримані зразки стресового поту.

Зразки трьох видів поту були пред’явлені 120 учасникам експерименту, представникам обох статей. Досліджуючи різні запахи, вони переглядали відеоролики, на яких бачили учасниць експерименту в різних життєвих ситуаціях, будь то на роботі чи вдома. Потім експертам потрібно було дати оцінку кожній жінці, показаної на роликах. Найгірше було оцінено ті, чиї відео проходили у супроводі запаху стресового поту.

Виявляється, запах такого поту має велику відмінність від тих запахів, які виділяються, коли жарко або із-за фізичних навантажень. Причому, найнижчі оцінки цього запаху поставили саме чоловіки. Жінка, від якої виходить аромат стресового поту, сприймається тими, хто її оточує, як невпевнена, ненадійна, некомпетентна. І зовсім по- іншому сприймаються ті, хто повертається після занять спортом або з пляжу. Виявляється, існує причина такої відмінності. Справа в тому, що піт, який виділяється через спеку і фізичне навантаження, виробляється за допомогою екзокринних потових залоз, а піт через стрес – за допомогою екзо і апокрінових залоз. А після змішування на шкірі з бактеріями, з’являється досить неприємних запах.

Натхнення: delate.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button