Здоров'я

Прихильність здоровому харчуванню може знищити ваші нирки

Всім нам з раннього дитинства твердять про важливість здорового харчування. До підліткового віку нас насильно годували різними кашами, а ставши дорослішими, ми почали самі дізнаватися про корисні властивості і інших продуктів. Почитайте, наприклад, про властивості гранатового соку сповільнювати старіння і ви напевно захочете купити пляшечку і випити його сьогоднішнім ж увечері. Але не перестарайтеся — надмірне захоплення «корисними» продуктами може завдати вашому організму непоправної шкоди. Доказом цього можна вважати випадок, що стався з 81-річним любителем продуктів з високим вмістом антиоксидантів. За допомогою своєї дієти він хотів зупинити окислювальні процеси в організмі і уповільнити старіння клітин, але незвичайний режим харчування практично знищив його нирки.

Приверженность здоровому питанию может уничтожить ваши почки

Міру важливо знати в усьому, навіть у здоровому харчуванні

Незвичайною медичною історією поділилася некомерційна організація Allegheny Health Network, яка володіє декількома лікарнями в США. Головним героєм історії виявився 81-річний чоловік, який все своє життя володів непоганим здоров’ям і незважаючи на діабет другого типу практично ніколи не лежав у лікарні.

Шкідлива дієта, здатна вбити

Проте, одного разу його організм дав збій — під час обстеження лікарі виявили у нього вдвічі підвищену концентрацію креатиніну. Ця речовина утворюється в людських м’язах і потрапляє в кров, а потім виводиться з організму разом з сечею. Підвищений вміст креатиніну в крові вказував на неправильну роботу нирок чоловіки, але причин ниркової недостатності лікарі не знайшли. Як і говорилося вище, у пацієнта було міцне здоров’я і у нього не було жодних шкідливих звичок.

Приверженность здоровому питанию может уничтожить ваши почки

Антиоксиданти можуть стати причиною ниркової недостатності

Втім, одна шкідлива звичка у нього все ж була і вона виявилася досить незвичайною. Аналіз крові чоловіка показав, що в його нирках накопичувалась величезна кількість солей щавлевої кислоти, які привели до руйнування ниркової тканини. Ситуація погіршилася до такої міри, що пацієнт почав скаржитись на нудоту і різку втрату ваги. Його родичі помітили, що за кілька днів він наче постарів на кілька років.

Шкода антиоксидантів

Причиною накопичення солей щавлевої кислоти виявилася прихильність чоловіка здоровому харчуванню. Мабуть, він десь вичитав про користь антиоксидантів, які уповільнюють старіння клітин, і почав активно поїдати багаті ним продукти. Лікарі з’ясували, що чоловік щодня пив літр мигдального молока, арахіс, фундук, какао-порошок і інші подібні продукти. Незвичайна дієта призвела до того, що щодня разом з продуктами в його організм потрапляло близько 1500 міліграм щавлевої кислоти, що в 10 разів перевищує добову норму.

Як тільки причина нездужань чоловіка була виявлена, лікарі зайнялися його лікуванням. Поставивши заборону на вбивчу дієту, яку пацієнт вважав омолоджувальною, вони знизили кількість щавлевої кислоти в його організмі. Згодом його нирки стали працювати краще, що призвело до зменшення креатиніну в його крові. Однак, до нормальних значень воно не опустилося.

Звучить дуже страшно, правда? Цю історію можна вважати черговим доказом того, що у всьому потрібно знати міру. Так, багато продукти, такі як маслини і оливки, можуть цілюще вплинути на наше здоров’я. Але якщо їх дуже багато, від кількості корисних речовин для нашого організму може стати ще гірше, ніж без них.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button