Технології

Мережі фастфудів США замінять частину персоналу роботами

Завдяки вкрай бурхливому розвитку робототехніки багато аналітиків малюють не дуже райдужну картину майбутнього, а якому більшість робочих місць, що не вимагають особливих зусиль, «віддадуть» роботам. І, схоже, майбутнє настало трохи раніше, ніж ми того хотіли (або не хотіли), адже, за повідомленням видання Business Insider, багато власників мереж фастфуду планують замінити у США частину своїх співробітників роботами вже в цьому році.

Обґрунтування такого рішення, як нескладно здогадатися, суто економічне. Справа в тому, що з 2018 року в США в 18 штатах значно збільшується мінімальна погодинна оплата праці, що робить використання роботів більш вигідною статтею витрат для роботодавців. Варто зауважити, що один з гравців ринку, компанія Box вже намагалася запровадити щось подібне раніше, встановивши автомати самообслуговування у своїй мережі ресторанів. І їм вдалося в рамках цього експерименту збільшити середній чек та позбутися черг. Як заявив директор мережі Red Robin Ґай Констант,

«Box — не єдина мережа фастфуду, якій доведеться скорочувати персонал через збільшення мінімальної погодинної оплати. Наприклад, в Red Robin звільнення помічників офіціантів (це ті, хто прибирають зі столів) дозволить їм заощадити 8 мільйонів доларів США. Більш того, використання автоматів вже дозволило знизити витрати на 10 мільйонів доларів, скоротивши частину працівників кухні. Вартість оплати праці — це найболючіша тема для всієї нашої індустрії».

Варто сказати, що в 2018 році просунуті роботизовані автомати самообслуговування встановлять у таких великих мережах, як wendy’s, mcdonald’s і Dunkin’ Donuts. Причому останні і зовсім хочуть перейти на автоматизоване виробництво, залишивши лише службу доставки і видачі.

«Якщо всі наші клієнти почнуть замовляти їжу через мобільні додатки — це дозволить скоротити 30% співробітників і зменшити витрати на третину».

Кнопка «Наверх»
Закрыть