Технології

Еко матеріал виробляє електрику з тепла при температурі до 600 ° C

Команда з Університету Хоккайдо синтезувала термоелектричний перетворювач оксиду барію-кобальту. Він стабільно працює при температурах до 600 ° C.

Термоелектричне перетворення відбувається внаслідок ефекту Зеєбека: якщо в провідному матеріалі є різниця температур, то генерується електричний струм.

Але ефективність термоелектричного перетворення залежить від термоелектричного показника корисної дії ZT. Автори нової роботи знайшли багато матеріалів з високим ZT, але їх стабільність при високих температурах залишалася під питанням.

Дослідники працювали над шаруватими плівками з оксиду кобальту. В останній роботі команда хотіла вивчити термічну та хімічну стабільність цих плівок, а також виміряти їх значення ZT при високих температурах.

Вони протестували плівки оксиду кобальту з натрієм, кальцієм, стронцієм і барієм. Зокрема, проаналізували їх структуру, питомий опір і теплопровідність.

Вони виявили, що шарувата плівка оксиду барію-кобальту зберігала свою стабільність при температурах до 600 °C з точки зору структурної цілісності та питомої електричного опору.

Автори відзначили, що плівка також безпечна для навколишнього середовища.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button