Технології

Токсичні наночастинки можуть потрапляти в організм з їжею

В останні роки помітно зросло використання наноматеріалів у фільтрах для води, продуктових упаковках, косметиці та засобах боротьби з шкідниками. Сільськогосподарські працівники, наприклад, використовують наночастинки срібла в якості пестицидів через їх здатність перешкоджати зростанню шкідливих організмів. Але існує проблема, і вона полягає в тому, що ці частки можуть становити потенційну загрозу організму людини і навколишньому середовищу в цілому.

Дослідники з Місурійського університету навчилися виявляти наночастинки срібла у свіжих фруктах і інших продуктах харчування, пише ресурс Phys, що публікує статті про досягнення в сфері науки і технологій.

Більше 1000 продуктів харчування на ринку засновані на нанотехнологіях. Проблема в тому, що ми навіть не знаємо, наскільки токсичні наночастинки. Наша мета – якомога швидше виявити, ідентифікувати і визначити кількість цих частинок в продуктах харчування, а також повною мірою вивчити їх токсичність, – каже Менгші Лін, ад’юнкт-професор коледжу сільського господарства, харчової промисловості та природних ресурсів Місурійського університету.

В якості об’єкта вивчення була обрана груша, вирощена із застосуванням нанотехнологій. Спочатку дослідники занурили фрукти в спеціальний розчин, що містить срібні наночастинки, потім вийняли їх, кілька разів промили чистою водою. Дослідження показало, що через чотири дні після досліду частинки срібла все ще перебували на шкірці груші, а самі дрібні з них встигли проникнути в м’якоть.

Проникнення наночастинок срібла в плід небезпечніше, ніж просто знаходження на шкірці. Після ферментації вони осідають в організмі. Таким чином, дрібні частки можуть заподіяти більшої шкоди, ніж їх більші родичі. Потрапивши в організм, вони мігрують по крові і лімфі в найбільш чутливі органи, такі як селезінка, головний мозок, печінка і серце, йдеться в роботі.

Тенденція до використання інших типів наночасток здійснила справжню революцію у харчовій промисловості. Нанотехнології дозволили поліпшити смак, колір і термін зберігання продуктів харчування. Проте вчені стурбовані використанням наночастинок срібла, потенційно шкідливих для людського організму.

Повний текст дослідження був опублікований в журналі Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Найстрашніше наночастинок срібла можуть бути тільки паразитні хробаки.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. После открытия радиации даже размер обуви определяли с помощью рентгена, настолько эта зараза была в моде. Ничего нового, тоже самое сейчас и с нанами и с гмо пока пол мира не здохнет не прекратят заразу рекламировать…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button