Технології

Кінець комп’ютерної епохи?

kompiuterБагато експертів вважають, що ми входимо в “пост-комп’ютерну епоху”, де правити будуть смартфони, планшети і хмарні технології. Традиційні комп’ютери, на їхню думку, підуть на другий план. Тим часом, операційний директор компанії Microsoft Кевін Тернер (Kevin Turner) заявив, що ми насправді вступаємо в “плюс-комп’ютерну” еру. “В сучасному світі повинні бути і сенсорні технології, і стилуси, і миші, і клавіатури“, – вважає він.

Незважаючи на всі суперечки, для більшості з нас ПК залишиться яскравою зіркою в центрі цифрової сонячної системи по ряду причин. Ось деякі з них.

1.Хмаринок не достатньо

Коли Apple і IBM випустили перші реальні комп’ютери для споживчого та бізнес-ринку в кінці 1970 і початку 1980-х, вони відкрили нову еру електронних можливостей. Якщо до 1977-го вам хотілося використовувати справжній комп’ютер (не аматорський комплект), то потрібен був доступ до системи гігантських розмірів, в комплекті з комутаторами, миготливими вогнями і безліччю котушок.

ПК дозволили домашнім користувачам і власникам малого бізнесу,що  раніше не могли дозволити собі ЕОМ, володіти пристроями, що виконують основні завдання, такі як обробка текстів, робота з числовими даними і навіть іграми, при цьому не будучи прив’язаними до більшої системі. Тепер, через розповсюдження Інтернету і широкосмугових послуг, багато хто чекає повернути час назад і покладатися на сервери інших людей, щоб виконувати всю важку роботу. Ні в якому разі.

Кінець комп’ютерної  епохи?

Хмарні обчислення будуть ключовою частиною майбутнього, але вони не зможуть замінити необхідність в сильних локальних апаратних засобах і програмному забезпеченні.

Навіть виробники мобільних пристроїв починають розуміти обмеженість хмарних обчислень. Більшість нових Android-пристроїв працюють на двох або навіть чотирьохядерних процесорах, а в своїй останній операційній системі Google зробив функцію розпізнавання голосу доступною в автономному режимі.

2. Різноманітність форм-факторів

Комп’ютери постійно змінюють форму. У той час як горизонтальні робочі столи були в моді в 1980-х роках, сьогодні вони знаходяться в шафі під купою ЕПТ-моніторів. Незалежно від того, чи хочете ви крихітний стаціонарний комп’ютер розміром з вашу долоню, гігантську вежу, все-в-одному, ноутбук або планшет, що складається в формі намету, – ви можете отримати комп’ютер, з тим же програмним забезпеченням і тієї ж операційною системою.

З Windows 8 (запуск якої відбудеться цієї осені) буде представлений ПК у формі листа, але під управлінням тієї ж операційної системи на тому ж рівні потужності і продуктивності, що і у настільних пристроїв.

3. ПК краще справляється з багатозадачністю

Мобільні операційні системи дуже погано ладнають з багатозадачністю. iOS і Windows Phone і навіть Android не дозволяють запускати кілька додатків у фоновому режимі. У той же час так звані настільні операційні системи, такі як Windows, Mac OS призначені якраз для багатозадачності. На цих платформах можна без проблем одночасно відкривати кілька вікон, додатків, чатів і здійснювати різні операції.

Кінець комп’ютерної  епохи?

4. Клавіатура і миша проти тачпадів і екранів

Звичайно, весело доторкнутися до фотогалереї пальцем, щоб побачити фото, або проводити по екрану, щоб збільшити або зменшити зображення на веб-сторінці, але веселощам настає кінець і для серйозної справи все ще знадобляться реальна фізична клавіатура й пристрої вказівки. Спробуйте пальцями відредагувати фотографії, написати добротне резюме або докторську дисертацію. Навряд чи це в когось вийде.

5. На оновлення

Хочете, щоб ваш планшет заробив швидше? Викиньте його в сміття і купіть новий, тому що ви нічого не можете з цим зробити. Однак, якщо ви хочете оновити комп’ютер, у вас є всі шанси значно поліпшити його, модернізувавши.

На ноутбуці також майже завжди можна змінити обсяг пам’яті жорсткого диска або оперативної пам’яті, вдихнути, що називається, нове життя в стару систему. На настільному комп’ютері можна змінити все, починаючи з накопичувача, аж до материнської плати і блоку живлення.

В кінцевому рахунку, можна навіть створити новий комп’ютер з інших частин.

6. Сумістність апаратних засобів

Якщо ви хочете підключити ваш iPad або Android-планшет до принтера, ви виявите цілий ряд бездротових одиниць, до яких ви можете підключитися. Ну, а що якщо в офісі до сих пір стоїть LaserJet 5P початку 2000-х? А що, якщо вам потрібно підключитися до сканера або пристрою за стародавнім портом? Нинішні ПК здатні підключитися навіть до деяких з найстаріших і найбільш незрозумілих пристроїв через чудо адаптери та драйвери.

7. Використання розробниками

Спробуйте розробити програми на планшеті. Ось так. Навряд чи у вас це вийде. Всі розробки для Android, iOS, Windows Phone і навіть BlackBerry OS проводяться на робочому столі – не на телефонах або планшетах. Крім того, навіть якщо ви могли б програмувати прямо на планшеті, хотіли б ви гортати тисячі рядків коду на 10-дюймовому екрані?

8. Цифри продажів не грають ролі

Останні дні все цитують звіт дослідницької компанії Gartner, який показує мікроскопічне падіння всього в 0,1 відсотка продажів ПК в 2011 році. Однак, незважаючи на цю істерію, з упевненістю можна констатувати, що комп’ютери все ще популярніші від планшетів.

Кінець комп’ютерної  епохи?

Перш за все, крихітне падіння продажів було зумовлене кількома проблемами, які були унікальними на ринку цієї весни. Intel відклала випуск своєї нової платформи Ivy Bridge, в результаті в кінці весни випуск більшості нових ноутбуків і настільних ПК також був затриманий. Крім того, багато користувачів чекають появи Windows 8.

По-друге, постачальники ПК, як і раніше продали величезну кількість одиниць в усьому світі в минулому кварталі. І це зовсім не є ознакою вмираючої технології.

Нарешті, слід розуміти, що найбільша конкуренція для нових ПК виходить не від планшетів, а від старих ПК. При цьому, потрібно не забувати якщо у вас немає планшета, набагато більшим стимулом стає покупка нового гаджета, ніж додаткове оновлення того, що вже є.

Натхнення: www.livescience.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button