Екологія

Чому Днiстер мiлiє?

Кiлькiсть води у третiй за довжиною рiчцi України становить 30 — 40% норми, пише газета “Експрес”.

Рiвень води на окремих дiлянках Днiстра знизився майже на метр i наблизився до найнижчих позначок. “Через малоснiжну зиму майже не вiдбулося поповнення руслових i грунтових запасiв води, якi помiтно виснажилися ще минулого року. Далi було посушливе лiто. Те, що тривалий час не було опадiв та паводкiв, призвело до того, що багато маленьких рiчок, якi впадають у Днiстер, пересохли.

d0b4d0bdd196d181d182d0b5d1800_500x320

Кiлькiсть води в ньому в межах 30 — 40 вiдсоткiв норми на цей перiод”, — каже  начальник вiддiлу гiдрологiчних прогнозiв Укргiдрометцентру Вiкторiя Бойко. Особливо загострилася ситуацiя в останнi два мiсяцi. Липень та серпень у басейнi Днiстра були з великим дефiцитом дощiв. Їх випало 23 — 52 вiдсотки мiсячної норми. В окремих мiсцях спостерiгали кiлька невисоких паводкiв iз загальною амплiтудою пiдвищення рiвнiв не бiльш як метр, якi iстотно не вплинули на приплив води до Днiстровського водосховища.

Нинi сюди надходить 60 кубiчних метрiв за секунду, тодi як згiдно iз санiтарно-екологiчними вимогами цей показник має становити не менш як сотню.  Саме стiльки щосекунди скидається з водосховища вниз течiєю. Як наслiдок, вiд початку червня рiвень знизився на два з половиною метри. За довгостроковим прогнозом, середнiй за вересень приплив води за умови нормального розвитку гiдрометеорологiчних процесiв передбачають у межах 47 вiдсоткiв норми та 84 — забезпеченостi. На жаль, нинi доводиться спостерiгати доволi невтiшну картину.

У деяких мiсцях Днiстер вiдступив вiд берегiв на сотнi метрiв. Екологи б’ють на сполох: брак води у плавнях загрожує знищенням представникiв рiдкiсних для України та свiту видiв фауни — таких, як видра, європейська норка, горностай, жовта чапля, орлан-бiлохвiст, чорний лелека. Уже нинi помiтно скоротилася чисельнiсть блискучих iбiсiв, якi є емблемою Нижньоднiстровського нацiонального природного парку.

Микола Заверуха


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button