Земля

Спосіб життя корінних жителів Амазонки назвали ключем до уповільнення старіння

Вчені помітили, що мозок жителів одного з племен Амазонки старіє повільніше, ніж у європейців. Так, у них спостерігається менше когнітивних порушень і нижчий ризик недоумства. Автори роботи вважають, що це пов’язано зі способом життя індіанців.

Чотири стану мікрогелю / © Олена Кожунова

Міжнародна група дослідників виявила, що представники індійського племені цімане, що проживає на півночі Болівії, мають більш здоровий мозок, ніж їх ровесники з Європи і США. З віком їх мозок старіє на 70% повільніше, ніж у жителів західних країн. Подробиці спостереження опубліковані в журналі J ournal of Gerontology, Серія А: Biological Sciences and Medical Sciences.

Команда досліджувала 746 дорослих цімане у віці від 40 до 94 років. Вчені просканували мозок випробовуваних, щоб порівняти його обсяг з віком людини. Потім результати порівняли з аналогічними даними, отриманими від жителів Європи і США.

Як виявилося, різниця в обсязі мозку у людей середнього віку і літніми цімане на 70% менше, ніж у жителів розвинених країн. Тобто мозок індіанців атрофується і старіє повільніше – це знижує ризик когнітивних порушень і недоумства. Крім того, запалення не роблять на мозок цімане такого сильного ефекту.

Автори роботи вважають, що в більш високій швидкості втрати мозкової тканини у європейців винні сидячий спосіб життя і неправильна дієта. Плем’я цімане практично не має доступу до медичної допомоги. Але його представники фізично активні й харчуються їжею з високим вмістом клітковини, включаючи овочі, рибу і нежирне м’ясо.

«Результати показали, що атрофію мозку можна уповільнити тими ж факторами способу життя, які пов’язані з дуже низьким ризиком серцевих захворювань», – зазначив автор дослідження Андрій Іримія.

Корінні жителі цімане привернули увагу вчених, коли більш раннє дослідження показало, що у них надзвичайно здорові серця в похилому віці. Це попереднє дослідження, опубліковане The Lancet в 2017 році, виявило у цімане найнижчий рівень поширеності коронарного атеросклерозу серед усіх відомих науці популяцій. Також у них не виявилося факторів ризику серцево-судинних захворювань. Дуже низький рівень серцевих захворювань, швидше за все, пов’язаний з примітивним способом життя.

«Дослідження показує, що цімане виділяються не тільки здоровими серцями, а й здоровим мозком. Отримані результати припускають, що ми можемо серйозно поліпшити здоров’я мозку, навіть в популяціях з високим рівнем запалення », – підсумував автор роботи Хіллард Каплан.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button