Екологія

Мікропластик виявили навіть у Піренеях

Мікропластик розміром менш як 5 мм вже був знайдений в льодах Арктики, меді, пиві, комарах, медузах і т. д. Нещодавно з’ясувалося, що морська сіль найбільш забруднена у порівнянні з озерною і кам’яною; і взагалі кожен дорослий на планеті щорічно споживає разом з кухонною сіллю 2000 частинок пластику.

А тепер ще пластикові частинки знайшли в горах. Французькі дослідники виявили мікропластик, фрагменти пластикової плівки і волокна в пробах опадів, взятих у малонаселеній французькій частині Піренейського хребта. Автори статті в Nature Geoscience показали, що пластик прилетів туди з відстані не менше 95 км, повідомляє інтернет-видання N 1.

Попередні дослідження показали, що мікропластик подорожує на великі відстані з річковою водою і морськими течіями, а ось роль атмосфери в перенесенні частинок поки вивчена недостатньо глибоко. Групі з Лабораторії функціональної екології та навколишнього середовища CNRS вдалося показати, що мікрочастинки активно переносяться з потоками повітря. Дослідники протягом 5 місяців 2017-2018 роках працювали на метеостанції Бернадуз у віддаленій частині французьких Піренеїв. Вчені регулярно брали проби снігу і дощу, паралельно спостерігаючи за погодою в даному місці.

Мікропластик виявився у всіх пробах, причому середньоденна кількість пластику, який випав з опадами і осів з повітря, склала 249 фрагментів розміром до 300 мкм, а також 73 фрагменти пластикової плівки і 44 волокна – і все це на 1 кв. м. Найбільше волокно з виявлених вченими в довжину перевищила 3 мм. В основному пластик виявився полістиролом і поліетиленом (як відзначають автори статті, і той, і інший вид пластику переробляються).

Микропластик обнаружили даже в Пиренеях

Використавши метеодані, учені реконструювали передбачуваний маршрут частинок і показали, що ті могли потрапити в Піренеї з вітром від найближчих поселень на відстані не менше 95 км. Оскільки ж це малонаселені території, то автори статті припускають, що швидше за все пластик прилетів з великих міст на зразок Тулузи і Барселони. Крім пластику вчені виявили в пробах частинки пилу з Сахари.

Європа намагається боротися із засиллям пластикового сміття: в кінці березня Європарламент остаточно затвердив законопроект про заборону в ЄС деяких видів одноразового пластику. З 2021 року на території Євросоюзу буде заборонений пластиковий посуд, соломинки, ватяні палички і ще кілька категорій одноразових виробів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button