Екологія

Глобальне потепління не сповільнювалося

Вважалося, що в період з 1998 по 2013-й рік темп зміни клімату на нашій планеті сповільнився. Проте нещодавно дві групи вчених встановили, що насправді ніякого уповільнення не було.

20-09-15-foto-600x337-1

За словами британських кліматологів, версія про сповільнення глобального потепління могла виникнути в результаті зміни способу виміру температури за допомогою морських буйків. До схожих висновків прийшли кліматологи з Стенфордського університету в США.

Як з’ясувалося, у багатьох випадках автори спостережень за кліматом використовували статистичні методи, розроблені для біологічних наук, медицини та інших областей, мало пов’язаних з геофізикою. У даних методиках не враховується, що стан клімату в поточний період часу або навіть в окремо взятий день дуже сильно впливає на те, яким клімат буде завтра або в наступний сезон.

Читайте також: 

Скорегувавши всі статистичні похибки, і британські, і американські вчені зробили висновок, що середня температура росла з тією ж швидкістю в 90-і роки, що і сьогодні, і 30 років тому.

Нагадаємо, що, згідно з прогнозом британських метеорологів, 2015 і 2016 роки можуть виявитися найспекотнішими в історії спостережень. Цьому буде сприяти збільшення обсягів викидів вуглекислого газу укупі з природними процесами – такими, як феномен Ель-Ніньо.

Середня температура сезону на 2-3 градуси перевищила норму в Європі, на Близькому Сході, в Мексиці і на Алясці. Значно тепліше звичайного було в західному секторі Атлантики і в тропіках Тихого океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button