Технології

Мільйони смартфонів заражені небезпечним вірусом

вірусМільйони смартфонів жителів Росії, України, Білорусії, Казахстану та інших країн СНД виявилися заражені вірусом під назвою BadNews. Такі дані наводить компанія Lookout Mobile Security, що спеціалізується на розробці засобів безпеки для мобільних пристроїв, повідомляє BBC. Вірус був виявлений у 32 окремих додатках, доступних для завантаження в Google Play.
Повідомляється, що BadNews краде гроші користувачів, відправляючи повідомлення на короткі номери. Вірус ніяк не проявляє себе в смартфонах більшості користувачів впродовж тижнів. Точна кількість потенційних жертв BadNews оцінити складно, однак, за даними Lookout Mobile Security, йдеться про 2 млн. – 9 млн. апаратах, на які були встановлені заражені програми з Google Play. В основному, це програми пошуку кулінарних рецептів, шпалери, ігри та програми з дорослим контентом, випущені чотирма незалежними розробниками.

Google призупинив їх акаунти і видалив заражені програми з онлайн-магазину. Офіційних коментарів від Google поки не надходило. BadNews приховує свою справжню сутність, маскуючись під безневинну рекламну мережу, пропонуючи завантажити інші програми, які також заражені. Маскарад закінчується, коли BadNews отримує команду від одного з трьох серверів. Після цього програма запускає установку шкідливої програми AlphaSMS. Вона спустошує рахунок, відправляючи повідомлення на короткі номери. BadNews вводить користувачів в оману, встановлюючи AlphaSMS під виглядом необхідного пакету оновлень для Skype і соціальної мережі “ВКонтакте”.

За даними представників Lookout Mobile Security, присутність BadNews серед безлічі популярних додатків пояснюється бажанням розробників монетизувати свій програмний продукт. У компанії у зв’язку з цим попереджають розробників не включати сторонній код в свої програми.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button