Технології

Протягом 10 років буде створено реактор на основі водню і бору

Розвиток лазерної технології дозволить незабаром реалізувати реакцію термоядерного синтезу на основі водню і бору.

В течение 10 лет будет создан реактор на основе водорода и бора

Про це заявив фізик-теоретик Генріх Хору з Університету Нового Південного Уельсу. Він і його ще десять колег з шести країн описали кроки, необхідні для створення такого реактора.

На їхню думку, можливість синтезу водню і бору тепер відкрита і ближче до реалізації, ніж реакції дейтерію і тритію, якою займаються Національний комплекс NIF в США і проект ITER у Франції. У 1970-х Хору передбачив, що синтез водню і бору можливий без теплової рівноваги. Замість того, щоб нагрівати паливо до температури Сонця за допомогою величезних магнітів, що утримують плазму, синтез бору і водню досягається швидкими спалахами двох потужних лазерів, що стискають ядра.

Цей вид синтезу не виробляє нейтронів і, тому, не радіоактивний у своїй первинній реакції. І, на відміну від більшості інших джерел енергії — вугільної, газової або атомної, при яких нагріта рідина обертає турбіни, енергія, вироблена з водню і бору, безпосередньо перетворюється в електрику. Мінусом цієї реакції завжди була необхідність в набагато більш високій температурі і щільності — майже 3 млн градусів Цельсія.

Однак, значний прогрес у створенні потужних, високоінтенсивних лазерів дозволив вченим створити те, що колись вважалося неможливим.

Уоррен Маккензі, керуючий директор австралійської компанії HB11 Energy, яка володіє патентом на процес Хорі, вважає, що якщо через кілька років дослідження не наштовхнуться на серйозні інженерні труднощі, то прототип реактора зберуть протягом 10 років.

За словами Ерла Мармара, одного з провідних фахівців з водневої енергетики в світі, енергія термоядерного синтезу стане доступна до 2030 року, і тільки з її допомогою у нас з’явиться можливість відмовитися від нафти і вугілля.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button