Людина

Чоловіки вимирають як стать

Чоловіки вимирають як статьЧоловіки повністю програють в статевій битві, а згодом вимруть – таку заяву зробила жінка-науковець з Австралії Дженні Грейвс.
Згідно зі статистикою, практично у всіх країнах і серед усіх народів кількість народжених хлопчиків і дівчаток приблизно дорівнює, причому хлопчиків трохи більше: на 100 дівчаток на світ з’являється 107-108 хлопчиків. З точки зору виживання людського роду це дуже важливо, адже хлопчики частіше гинуть в дитинстві і юності, що в кінцевому підсумку призводить до всатновлення рівноваги між статями. У той же час австралійські вчені вважають, що з часом чоловіків стане не просто набагато менше, ніж жінок – вони зникнуть зовсім.

За словами вченого з Австралії Дженні Грейвс, чоловік як вид повністю вимре через п’ять мільйонів років, так як Y-хромосома, що відповідає за чоловічі гени, слабка і постійно знаходиться в процесі руйнування. Крихкість Y-хромосоми, на думку вчених, набута, – вона руйнувалася протягом сотень мільйонів років. У сучасного чоловіка зараз всього 100 генів, тоді як у жінки їх 1000 або більше, причому Y-хромосоми у жінок дві. Чоловіча Y-хромосома, за словами Грейвс, колись мала стільки ж генів, але в процесі еволюції «слабшала» і втрачала гени. У той же час наявність у жінки двох Y-хромосом дозволяє при необхідності замінювати пошкоджені ділянки, тобто самовідновлюватися.

Читайте також: Чому чоловіки брешуть своїм жінкам?

У чоловіків же за наявності однієї Y-хромосоми такої можливості немає, пошкоджені ділянки замінити неможливо, саме тому і відбувається поступовий розпад генів в чоловічому організмі. Крім того, навіть ті гени, які зараз є на єдиній чоловічої Y-хромосомі, в більшості своїй непридатні, і їх можна охарактеризувати як зайві і які не приносять жодної користі. Можливо, в майбутньому нас чекає поява нової статі, у яких хромосоми можуть почати підміняти одна одну, або взагалі з’явиться новий вид людини, зовсім несхожий на той вид, який проживає на планеті Земля зараз. Однак представникам чоловічої статі вчені не радять засмучуватися. На їх думку, до зникнення чоловіків у людства в запасі є не менше п’яти мільйонів років для того, щоб насолодитися можливістю будувати традиційні сім’ї за участю чоловіка і жінки, а також для народження дітей. А потім, швидше за все, вчені щось придумають для порятунку чоловічої статі від вимирання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button