Всесвіт

Місія НАСА вивчить астероїд, який вчені ніколи не бачили

Нова місія НАСА, яку запустять в серпні 2022 року, вивчатиме ділянку космосу, яку дослідники не можуть спостерігати з Землі. Особливо вчених цікавить астероїд Psyche.

Основна мета місії НАСА – багатий металами астероїд Psyche. Він розташовується в головному поясі між Марсом і Юпітером — цю ділянку космічного простору дослідники раніше не вивчали. У телескопах земного і космічного базування астероїд виглядає як розмита пляма. З даних радара вчені знають, що за формою він нагадує картоплину.

Аналізуючи світло, відбите від астероїда, вчені припускають, що астероїд Psyche надзвичайно багатий металами. Одне з можливих пояснень полягає в тому, що він сформувався на ранніх етапах існування Сонячної системи, або як ядро шматка планети. Мета цієї місії – з’ясувати походження і відповісти на фундаментальні питання про формування Сонячної системи.

У наборі корисного навантаження – магнітометр для вимірювання будь-якого магнітного поля, прилади для фотографування і картографування поверхні, а також спектрометри для визначення складу поверхні шляхом вимірювання випромінюваних гамма-променів і нейтронів. Вчені продовжують будувати гіпотези про те, з чого складається Psyche, тому хочуть бути готовими до будь-якого розвитку подій.

Але перш ніж вчені зможуть запустити ці інструменти в роботу, їм потрібно досягти астероїда і вийти на орбіту. Після запуску з космодрому Кеннеді в серпні 2022 року Psyche пролетить поряд з Марсом дев’ять місяців по тому, використовуючи гравітаційну силу планети, щоб направити себе до астероїда.

Космічний апарат почне остаточне зближення з астероїдом наприкінці 2025 року. Коли апарат наблизиться до мети, команда місії включить камери, і зображення астероїда Психея перетвориться з розмитої плями в зображення високої чіткості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button