Фото

“Міст, яким Адам ішов із раю”, показали з космосу (фото)

Супутники Європейського космічного агентства сфотографували Адамів міст, що зв’язує Індію і Шрі-Ланку.

Європейське космічне агентство опублікувало знімок Адамова моста, отриманий за допомогою апарату Copernicus Sentinel-2. Ланцюг мілин, що з’єднують Індію і Шрі-Ланку, мусульманська легенда пов’язує з вигнанням Адама з раю.

Міст Адама або міст Рами – це ланцюжок мілин і островів, протяжністю близько 45 км між островом Рамешварам біля південно-східного узбережжя Індії та островом Маннар біля північно-західного узбережжя Шрі-Ланки.

Адамів міст на супутниковому знімку. Зображення: містить модифіковані дані Copernicus Sentinel (2024), оброблені ESA

Назву цього незвичайного утворення пов’язують одразу з двома легендарними подіями. У мусульманській легенді після вигнання з раю Адам зійшов на гору Шрі Паду на Шрі-Ланці, перейшовши цим мостом з острова на континент, прямуючи до Єви. Інша назва – міст Рами – пов’язана з буддистською легендою про будівництво мосту за наказом давньоіндійського царя Айодх’ї або Рами за участю армії мавп.

Геологічні дані свідчать, що вапнякові мілини є залишками землі, яка колись з’єднувала Індію і Шрі-Ланку. Цей природний міст залишався прохідним до XV століття, після чого він поступово розмивався штормами протягом багатьох років. Як показує світлий колір води на супутниковому знімку, море тут досі дуже мілке, глибиною всього 1-10 м.

Обидві ділянки Адамова мосту і з боку Індії, і з боку Шрі-Ланки є частиною національних парків, що охороняються, у своїх країнах. Піщані дюни служать місцем розмноження для птахів, численні види риб і морських трав процвітають на мілководді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button