Здоров'я

Модні кросівки калічать ноги і провокують травми

Під час бігу людина повинна ступати на передню частину стопи. Але сучасні кросівки з п’ятою, пом’якшуючу удари, роблять це просто неможливим, зазначає The Telegraph. Таким чином, вони змушують людину приземлятися на п’яту. Це дає велике навантаження на суглоби, зокрема, на коліна.

Проблема в тому, що, звикнувши бігати в кросівках, важко перевчитися, навіть змінивши взуття. Це підвищує ризик травми. Ортопеди радять: діти повинні носити кросівки з тонкою, гнучкою основою схожою на легкі парусинові туфлі на гумовій підошві. Таке взуття створює ефект бігу босоніж, що корисно для дитячої стопи. Тому доктор Мік Вілкінсон з Університету Нортумбрії не рекомендує батькам купувати дорогі, “розумні” кросівки.

Треба сказати, біг босоніж став справжнім трендом в США, а зараз він приходить і до Британії. Ідея в наступному: тіло створене для бігу на великі відстані (з цієї причини основне навантаження припадає на передню частину стопи). У кожного п’ятого бігуна з’являються травми саме через те, що він приземляється на п’яту. Незважаючи на впровадження нових технологій у взуттєвій промисловості, ситуація з травмами не змінюється. Але і біг босоніж небезпечний у тому випадку, якщо людина не підготовлена.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button