Фото

Монте Тестачо – звалище якому 2000 років

На околиці Рима, поблизу східного берега річки Тібр, розташований масивний курган, вкритий чагарником і дрібними деревами. На перший погляд, вам може здатися, що це і є звичайний пагорб. Насправді, перед вами одне з найдавніших у світі звалищ часів Римської імперії.


Монте Тестачо має в окружності близько одного кілометра, а площа полігону перевищує 20 тисяч квадратних метрів і 35 метрів у висоту. Очевидно, що в часи Римської імперії цей пагорб був набагато вищим.
Примітно, що сюди не просто викидали сміття, а амфори, які використовувалися для транспортування і зберігання оливкової олії. Вважається, що пагорб містить близько 53 мільйонів судин, в яких зберігалося близько 6 мільярдів літрів олії. Амфори використовувалися досить широко і могли перетворитися в квітковий горщик або використовуватися для будівництва водогону. Биті амфори використовували для будівництва.

А ось амфори з під масла використати було неможливо, так як вони занадто просочувалися ним і з часом виділяли неприємний запах.

Натхнення: re-actor.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button