Технології

Можна подорожувати у часі?

З часів Уеллса стало досить модно відправляти героя в минуле чи майбутнє за допомогою різноманітних установок. Сунув хлопця в камеру, натиснув на кнопку, бац – і він вже в іншому столітті. У чому проблема?
Перша проблема полягає в тому, що герой в іншому часі чомусь виявляється на тому ж самому місці земної поверхні, з якого відправлявся. Передбачається, що переміщення відбувається тільки по одній – тимчасовій – координаті, залишаючи три інших незмінними. Але дозвольте! Планета Земля, що б не думали з цього приводу древні філософи, не є центром світобудови!

Можна подорожувати у часі?

Вона не закріплена в одній точці космосу – навпаки, вона досить інтенсивно рухається в просторі: по орбіті навколо Сонця, разом із Сонцем – навколо ядра Галактики, разом з Чумацьким Шляхом і іншими галактиками розбігається кудись в незрозумілому напрямку … Її траєкторія вельми складна, і відправляти героя в минуле (чи майбутнє) тільки по одній координаті означає гарантовано викинути його в вакуум далеко від будь-якого планетарного тіла. Ну, або всередині його, якщо дуже пощастить і якщо це можна назвати везінням.

Прорахувати аналітично розташування Землі в просторі з точністю хоча б до метрів практично неможливо: подібне завдання аналітично в загальному вигляді не наважується вже для трьох тіл. А чисельні розрахунки вимагають величезних ресурсів, і вимоги нелінійно зростають при збільшенні кількості задіяних об’єктів. Адже на положення Землі впливає не тільки Сонце – ще і Місяць, тіла Сонячної системи (аж до астероїдів), навіть найближчі зірки. Про дрейф плит земної кори просто мовчимо. І наймінімальніша похибка просто у вихідних даних призведе до того, що невдалий хрононавт виявиться зовсім не там, де планувалося.

Але й це не все. Простір, в який потрапляє герой після переміщення, вже зайнято. Навіть звичайне повітря є цілком матеріальною сумішшю газів. Якщо просто перемістити об’єкт без підготовки місця фінішу, це призведе до різкого насичення повітрям тканин тіла. Дана подія далеко не так безневинна, як може здатися. По-перше, кров вже містить у собі гази атмосфери, причому максимально можливу їх кількість.

Нові гази аж ніяк не розчиняться в ній. Навпаки, вони негайно скиплять, перетворившись на газові бульбашки, і закупорять собою кровоносні судини – такий собі варіант кесонної хвороби на суші. Подібна закупорка гарантовано веде якщо не до болісної смерті , то вже точно до інвалідності на все життя. Ну, і раптове дворазове підвищення тиску в легенях теж загальне самопочуття не поліпшить. До речі, це справедливо не тільки для подорожей у часі, а й для телепортації.

Єдиним способом уникнути такого розвитку подій є повна ліквідація деякого об’єму речовини в точці фінішу і забезпечення там повного вакууму. Однак тоді людині доведеться подорожувати як мінімум в герметичному захисному костюмі: миттєві перепади тиску в такому діапазоні приведуть до колапсу навіть найзагартованіший організм.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button