Здоров'я

Самовпевненість допомагає впоратися зі стресом

Японські вчені встановили залежність між рівнем людської самооцінки і здатністю справлятися з наслідками стресів. Провівши ряд досліджень, японці з’ясували, що люди з високою самооцінкою краще справляються зі стресовими ситуаціями і супутніми їм психологічними травмами.

Самовпевненість допомагає впоратися зі стресом

На першому етапі досліджень вчені провели сканування головного мозку студентів, які пережили землетрус в Японії в 2011 році. Безсумнівно, це стихійне лихо справило величезний стресовий вплив на жителів країни. Через деякий час експерти провели повторне сканування мозку групи студентів, щоб зареєструвати зміни, які відбулися з учасниками дослідів в період спокою.

Читайте також: Секрети здоров’я з різних кінців світу

У результаті досліджень з’ясувалося, що після катастрофи у випробовуваних в бік скорочення деформувалися орбіфронтальна кора і гіпокамп. Через рік, при повторному скануванні процес зменшення гіпокампу тривав, а при цьому психологічний стан людей не поліпшувався. Однак у тих піддослідних, які показали себе, як люди впевнені в собі, процес зменшення гіппоампа був не настільки вираженим. Ця група людей легше перенесла катастрофу і швидше перебудувалася на звичайний життєвий ритм.

Вчені роблять висновок, що зміни в головному мозку, які утворюються під впливом стресу, дуже пов’язані з людською самооцінкою. Чим це викликано? Відомо, що гіпокамп і орбітофронтальна зона скорочуються під впливом кортизолу і норадреналіну – гормонів стресу і запалення. Судячи з усього, у людей з високою самооцінкою регуляція на гормональному рівні працює досконаліше, ніж у невпевнених у собі людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button