Людина

Мозок фіксує знайомі об’єкти, навіть коли ми цього не усвідомлюємо

Мозок фіксує знайомі об'єкти, навіть коли ми цього не усвідомлюємоНаш мозок розпізнає знайомі об’єкти, навіть якщо на свідомому рівні ми їх не помічаємо, говориться в статті, опублікованій в науковому журналі Psychological Science.

Вчений Джей Сангінетті з університету Арізони в штаті Тусон і його колеги показували учасникам свого експерименту серії картинок з чорними силуетами на білому тлі. Зображення білого фону на цих картинках за своєю формою були схожі на об’єкти реального світу. Паралельно з демонстрацією картинок вчені знімали електроенцефалограму мозку учасників.

«Нас цікавило, чи впізнає мозок випробовуваних об’єкти, які можна побачити збоку від чорних силуетів. Зокрема, питання було таке: «Розпізнає мозок ці приховані фігури, навіть коли випробуваний не усвідомлює цього?», – сказав Сангінетті.

Після проведення тесту вчені опитували добровольців, визначаючи, чи бачили вони знайомі силуети на картинках. Далі робота велася тільки з даними тих випробовуваних, які не помітили знайомих об’єктів.

Характеристики ЕЕГ цих учасників показали, що навіть коли вони на свідомому рівні не бачили у формі білого тла знайомих фігур, мозок все одно їх розпізнавав. Про це говорив негативний пік, який з’являвся в хвильових коливаннях активності нейронів мозку на 400-й мілісекунді розглядання картинки. Вчені також показували випробуваним картинки, білий фон на яких не був схожий ні на які впізнавані фігури. У таких випадках на ЕЕГ не відзначалося характерного піку.

Дані висновки говорять про те, що мозок в процесі еволюції «навчився» фільтрувати візуальну інформацію на несвідомому рівні і фіксувати ті об’єкти, які важливо помітити й усвідомити, вважають фахівці.

Нагадаємо, раніше фахівці повідомляли, що людський мозок в стресових ситуаціях виробляє опіоїди, щоб пом’якшити негативні емоції.

Натхнення: potok.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button