Людина

Мозок у чоловіків більший, але жінки краще ним користуються

Вчені прийшли до висновку, що у чоловіків мозок більший, ніж у жінок. Однак жінки набагато ефективніше користуються своїм мозком, ніж чоловіки своїм. Крім цього, було встановлено, що у чоловіків, в середньому, IQ вище, ніж у жінок на 4 пункти.

Вчені з Нідерландів, використовували МРТ, щоб просканувати 896 чоловіків і жінок у віці між 22 і 37 роками. Вони виявили, що чоловічий мозок більший від жіночого на 14%. При цьому, ще раніше експерти встановили, що мозок жінок працює більш ефективно.

В останньому дослідженні команди з Роттердамського університету Еразма, вчені встановили, що жінки гірше чоловіків пройшли тест на орієнтацію в просторі.

Чоловічий і жіночий мозок

Автор дослідження доктор Димитрі ван дер Лінден (Dr Dimitri van der Linden) повідомив, що вони не переслідували мету встановити, чий мозок більш організований і здатний краще обробляти інформацію, проте він, безумовно, знайомий з попередніми дослідженнями.

Варто відзначити, що останнє дослідження доводить вже забуте затвердження Чарльза Дарвіна про те, що чоловічий мозок більший від жіночого. Сьогодні вчені можуть вирахувати обсяг мозку за допомогою високих технологій.

Результати роботи нідерландських вчених були опубліковані в журналі Intelligence, де сказано, що чоловіки краще впоралися в більшості тестів на інтелект, включаючи тест на орієнтацію в просторі. Однак жінки краще впоралися з тестами на пам’ять, включаючи тест, в якому потрібно було запам’ятати зображення, що йшли один за одним.

Сьогодні вчені досі сперечаються про те, чи впливає розмір мозку на інтелектуальну спроможність людини.

Дослідження мозку

Доктор Джозеф Девлін (Dr Joseph Devlin), глава кафедри експериментальної психології Університетського коледжу Лондона, сказав, що поки немає вагомих доказів того, що більший чоловічий мозок краще працює, ніж жіночий. Він додав, що ученим давно відомо, що орієнтація у просторі краще у чоловіків, а словниковий запас кращий у жінок.

Але говорити однозначно, що одні розумніші інших не потрібно, так як поки що було проведено не так багато детальних досліджень і отримано недостатньо інформації.

У дослідженні Каліфорнійського університету було виявлено, що жіночий мозок здатний швидше мислити, ніж чоловічий завдяки кращим зв’язкам між клітинами мозку.

Джерело:
DailyMail

Натхнення: www.infoniac.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button