Людина

Красиві та сумні пісні допомагають побороти нудьгу

Красиві та сумні пісні допомагають побороти нудьгуБагато хто думає, що, для того щоб впоратися з депресією, потрібно слухати веселі популярні пісні й енергійні танцювальні мелодії. Однак у вчених на цей рахунок інша думка: виявляється, перемогти нудьгу допоможуть сумні і красиві пісні – наприклад, Джонні Кеша або Леонарда Коена. Вони виявили, що сумні і схильні до депресій люди воліють слухати гарну музику, що викликає важливі спогади.

Психологи з Кентського університету (University of Kent) вивчили настрої людей в той момент, коли вони слухали музику, з якою себе асоціюють. Виявилося, що людина, яка перебуває в сумному настрої майже ніколи не вибирає щасливі пісні, щоб розвеселити себе. Та музика, яку воліли респонденти, щоб вивести себе з похмурого настрою, частіше характеризувалася ними як “прекрасна”.

У цьому експерименті брали участь 220 добровольців. Їх попросили подумати про сумну подію. Потім психологи спостерігали, яку музику респондент починає слухати. Виявилося, що, як правило, люди вибирали красиву музику, здатну викликати в пам’яті важливі спогади і несучі певний посил.

“Це була музика, яку люди вибирали самі – тобто сумні пісні, з якими вони себе асоціювали, – розповідає доктор Аннеміке ван ден Тол (Annemieke van den Tol). – Більшість людей віддавали перевагу Джонні Кешу і Леонарду Коену. Багато хто також вибрали Muse і Radiohead. Були й люди, які вибирали музику в основному за тим принципом, що вона асоціюється у них з якоюсь людиною або подією”.

Читайте також: Вчені: прослуховування Моцарта активізує мозкову активність

Доктор ван ден Тол каже, що, як правило, це були спогади, пов’язані з любов’ю або сумом. “Печаль часто викликана хворобою або смертю коханого. Деякі молоді хлопці навіть згадали про смерть своєї собаки”, – говорить вона.

Дослідники виявили, що вибір музики пов’язаний з власними очікуваннями індивіда від прослуховування та впливу мелодії на них. Доречі, багато http://muzofon.com/ можете знайти на http://muzofon.com/.

“Результати показали, що якщо чоловік має намір домогтися поліпшення настрою, слухаючи сумну музику, то цього можна досягти, думаючи про своє становище або відволікаючись, а не слухаючи обрану музику, – каже дослідник. – Якщо респонденти вказували, що вибрали музику з наміром вдатися до спогадів, це негативно впливало на процес поліпшення настрою. Єдина вірна стратегія, яка допоможе поліпшити настрій – вибрати ту музику, яка, на ваш погляд, має високу естетичну цінність”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button