Людина

Музика в супермаркетах використовується спеціально для зомбування покупців

vplyv_muzyky_250Дослідниками з Техаського університету в Остіні (США) було виявлено, що використання музичного супроводу в супермаркетах є спеціальним впливом на поведінку споживачів.

Раніше вважалося, що якщо покупець довше дивиться на який-небудь товар, то він купить саме його. Маркетингові фахівці постійно займалися тим, що придумували різні рекламні ходи у вигляді візуальних стимулів. Серед таких візуальних стимулів, які мають вплив на покупця, існують різні цінники яскравих кольорів, упаковка, зроблена з фарбових матеріалів, таблички, які повідомляють про діючі акції. Все це в магазинах розташовується таким чином, щоб максимально можливо було привернути увагу покупця. Але якщо навколо буде занадто багато атрибутів, які закликатимуть людини купити певний товар, то це може відволікти увагу відвідувачів.

Рассел Полдрак очолив роботу техаських експертів, які вирішили дізнатися, чи можливе формування споживчих переваг ще до того, як покупець прийде в магазин. Для проведення дослідження знадобилося залучити двісті добровольців з числа студентів. Спочатку студентів попросили розповісти про їжу, яку вони найбільше воліють, а потім їм необхідно було визначити яку суму грошей вони витратили б на покупку шістдесяти видів різних шоколадок, чіпсів, сухариків і т.д. Далі за допомогою комп’ютерної програми студентам показали фотографії, на яких були зображені вище згадані продукти. Така демонстрація фотографій тривала приблизно від тридцяти до п’ятдесяти хвилин. Коли картинки були зі звуковим супроводом, випробувані повинні були натискати на кнопку, підготовлену спеціально для цього. А якщо картинка не містила в собі звукової вставки, то нічого робити не потрібно.

Читайте також: Таємні прийоми маркетингу або чому покупці безнадійні в математиці

В кінці експерименту студентами був вибраний один з продемонстрованих продуктів. Виявилося, що практично всіма був обраний продукт, фотографія якого супроводжувалася звуковим сигналом. Вибір зовсім не залежав від ціни на цей товар. Крім цього, випробовувані визначили свою ціну на всі продукти, які їм показали на фото, і, виявилося, що ціну на товар, який був показаний зі звуковим супроводом, студенти ставили вищу.

Експерти порахували, що переваги студентів, швидше за все, були тимчасовими. Тому, вони дійшли висновку, що через два місяці дослідження необхідно повторити. На другому етапі експерименту результат не змінився. Вигравали саме ті товари, показ яких був зі звуком.

Вченими досі не дано остаточне пояснення такого феномену. Але є припущення, що саме звуковий сигнал має вплив на підсвідомість покупця, через який він автоматично вибирає певний товар.

Виходить, що звуковий сигнал можна порівняти з умовним рефлексом: почувши звуковий супровід до реклами товару, ми приймаємо його за товар високої якості і купуємо.

Читайте також: Історія людства закодована в музиці

Практично виявлену закономірність можна застосувати в інтернет- магазинах, прив’язавши звуковий сигнал до певного товару. Також спеціальні пристрої, що видають сигнали, можна встановити і в звичайних магазинах. У супермаркетах такий прийом використовується вже давно, дія музики хорошої музики, як от пісні у виконанні http://hqmp3.ru/, призводить відвідувачів в стан трансу, вони довше проводять часу в магазині і більше товарів купують.

Щоб уникнути впливу цієї хитрої комерційної виверти потрібно дотримуватися деяких правил. Перше правило полягає в складанні списку необхідних покупок перед походом в магазин. Друге правило полягає в тому, що не можна піддаватися першому спонуканню, в результаті якого ми купуємо непотрібний товар. Спочатку потрібно вивчити товар і добре подумати перед його покупкою.

Третє правило: потрібно порівнювати ціни на аналогічні товари, можливо, той, який привертає увагу, коштує дорожче, але мало відрізняється від сусідніх схожих товарів. Дотримуючись правил, можна вберегти себе від непотрібних витрат.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button