Людина

Гантелі в спортзалі містять більше бактерій, ніж унітаз

Жодне тренування в спортзалі не обходиться без використання гантель, гир і спортивних тренажерів. Кожен тренажерний зал містить багатий комплект обладнання, призначеного для спалювання калорій і збільшення м’язової маси. Але нове дослідження експертів з компанії FitRated показує, що кількість бактерій, яка знаходяться на спортивному обладнанні, може містити більше бактерій, ніж унітаз.

a1ca20ccd641b9081c2f2e7d66128af7

За словами фахівців, кожен раз, коли ми торкаємося до екрану бігової доріжки або піднімаємо штангу, ми входимо в контакт з бактеріями, які можуть викликати небезпечні інфекції і навіть запалення легенів. Більш того, деякі з цих бактерій стійкі до дії антибіотиків.

Дослідники вивчили зразки бактерій з 27 різних частин тренажерів. Вони виявили, що кожна одиниця спортивного устаткування містить більше одного мільйона мікробів на квадратний дюйм. Так, середній велотренажер містить у 39 разів більше мікробів, ніж піднос зі шкільної їдальні, а на типової біговій доріжці знаходиться в 74 рази більше бактерій, ніж на крані громадської ванни. Що ж стосується гантелей, що вони містять, в середньому, в 362 рази більше мікробів, ніж сидіння унітазу.

Всі три типи спортивного обладнання також мали грампозитивні коки – бактерії, які зазвичай викликають шкірні інфекції та інші захворювання. Також спортивне обладнання містило грамнегативні палички, які можуть викликати інфекцію і чинити опір антибіотикам, і грампозитивні палички, які не так шкідливі для людини, але іноді можуть викликати інфекції. Крім того, експерти виявили на тренажерах бактерією Bacillus – потенційну причину розвитку інфекцій вуха, очей і дихальних шляхів.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button