Земля

У центрі колумбійського села з’явилася велика тріщина

Велика тріщина довжиною 1,2 км з’явилася прямо в центрі невеликого села Апонте на південному заході Колумбії. Вперше розлам землі був помічений ще на початку 2015 року, але тоді він був зовсім невеликим і не привертав увагу населення. У грудні 2015 року тріщина збільшилася до 20 см в ширину, тому місцеві жителі організували за нею пильний моніторинг.

Менш ніж за місяць з 24 грудня 2015 року розлом розширився до 50 см і призвів до збитків в селі. На сьогоднішній день від геологічної аномалії постраждали 210 сімей. Принаймні, 170 будинків пошкоджені і не придатні для життя, зруйновані дороги та інфраструктура. Глибина тріщини в деяких місцях досягає 4 метрів.

Як повідомляють місцеві жителі, розлом продовжує збільшуватися в розмірах. Час від часу з нього лунає гул, схожий на свист вітру. В такі дні він стає ширше приблизно на 1 см. Походження тріщини не встановлено,  для її дослідження в село було направлено інженерний батальйон з Боготи.

Як відомо, Колумбія знаходиться на Тихоокеанському вогняному кільці. Безпосередньо село Апонте розташовується в Північній вулканічній зоні, сформованої в результаті субдукції плити Наска під
Південноамериканською тектонічною плитою. У цьому районі височіє велика частина колумбійських вулканів, у тому числі Гаперас, Пураса, Уїла і Донья-Хуана.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button