Земля

Дослідження: течія Гольфстрім може стати причиною незворотного колапсу на планеті

Дослідники відзначили, що одна з найважливіших систем океанічних течій, що регулюють клімат Північної півкулі, може виявитися на грані повного зникнення через зміни клімату. Це, своєю чергою, змінить погодні системи на частини Землі.

Image by Sephelonor from Pixabay

Атлантична меридіональна оборотна циркуляція (AMOC), яка охоплює Гольфстрім і відповідає за пом’якшення значної частини світового клімату, зазнала «майже повну втрату стабільності за останнє сторіччя», наголошується в доповіді Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат в Німеччині. Вони показали, що протягом останніх тисячу років течія стала найслабшою і ця тенденція може посилитися ще більше.

Такий розрив надасть катастрофічний вплив на глобальні погодні системи, що призведе до підвищення рівня моря в Атлантиці, більшого похолодання і більш потужним штормам в Північній півкулі, а також до серйозних порушень, пов’язаних з дощами. Згідно з даними метеорологічного управління Великобританії, це може привести до неврожаю в Африці, Південній Америці та Індії.

Автори дослідження вважають, що цей перехід може відбутися після того, як система океанічних течій вийде за критичний переломний рубіж.

«Отримані результати підтверджують те, що зниження АМОК не є просто коливанням або лінійною реакцією на підвищення температури, а, швидше за все, означає наближення до критичного порогу, за яким система циркуляції може зруйнуватися», – зазначив у своїй заяві автор доповіді Ніклас Бурс, дослідник з Потсдамського інституту дослідження впливу на клімат.

Дані, отримані в результаті аналізу атлантичних крижаних кернів та інших геологічних записів, показують, що АМОК може існувати у двох стабільних станах: сильнішому і швидкому. Однак настільки різке зниження течії призводити до змін в кліматі планети.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments