Земля

На 800-річному Камені Долі знайшли приховані символи і аномалії (фото)

Новий погляд на Камінь Долі XIII століття розкриває загадкові знаки та інші «аномалії», які раніше залишалися непоміченими.

Коли короля Карла III коронують в Лондоні 6 травня, в церемонії задіють Камінь Долі — шотландське різьблене сидіння, якому не менше 800 років.

Камінь Долі, коронаційний камінь або Скунський камінь — священна реліквія Шотландії, що представляє собою шматок стародавнього червоного пісковика масою 152 кг і розміром 66*42,5*26,7 см. З одного боку на камені вигравіруваний хрест, з іншого боку прироблені два кільця, призначені для переміщення реліквії. Незважаючи на довгу історію, вчені лише недавно помітили на камені раніше не задокументовані символи та інші аномалії.

Ці аномалії — пляма мідного сплаву і залишки гіпсової штукатурки — дозволяють припустити, що у каменю є деякі аспекти історії, які не зафіксовані в документах. Тепер вчені з Historic Environment Scotland, державної організації, що займається каменем, виконали лазерне сканування артефакту і провели наукові тести, розкривши нову інформацію про нього.

Камінь Долі відсканували і створили цифрову модель. Зображення надано Historic Environment Scotland

Серед знахідок були маркування, схожі на римські цифри. Вони включають в себе три X-образних мітки, за якими слід маркування, схожа на букву «v». Однак різьблені символи можуть бути і не римськими цифрами.

Експертна група також проаналізувала пляму мідного сплаву на камені за допомогою рентгенофлуоресцентного аналізу — він працює, вимірюючи хімічний склад матеріалів. Дослідження показало, що мідний або латунний предмет поміщали на камінь на певний період часу в якийсь момент його історії. Можливо, що якийсь предмет, наприклад, реліквія, така як дзвін святого, довгий час знаходився на ньому.

Камінь Долі використовувався при коронації королів Шотландії в XIII столітті. Сьогодні він використовується при коронації монарха Сполученого Королівства. Зображення надано Historic Environment Scotland

Аналіз також виявив наявність на Камені Долі гіпсової штукатурки. Це говорить про те, що в якийсь момент міг бути зроблений гіпсовий зліпок артефакту. Це здивувало вчених, оскільки ні в яких записах він не згадується.

Камінь використовувався при коронації монархів Шотландії в XIII столітті, а сьогодні — при коронації монарха Сполученого Королівства. В рамках сучасної церемонії камінь поміщають в коронаційне крісло, на якому сидить монарх. Камінь захопили і перевезли з Шотландії в Англію в 1296 році і повернули тільки в XX столітті. Його історія до XIII століття неясна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button