Головна / Земля / Змія прикидається павуком, щоб спіймати птаха (відео)

Змія прикидається павуком, щоб спіймати птаха (відео)

Тим, хто боїться павуків і отруйних змій, буде «приємно» дізнатися, що у тваринному світі існує «два в одному»: змія, яка прикидається павуком.

Рідкісна персидська рогата гадюка з «павуковидним хвостом» (вид Pseudocerastes urarachnoides) помахує перед носом жертви несправжнім «павуком» — відростками на кінчику хвоста. Така соковита принада спокушає птахів, які бажаючи поласувати членистоногим, самі стають обідом для хитрого притворщика.

Група вчених, очолюваних біологом Бехзадом Фатинія (Behzad Fathinia), спостерігали і знімали на відео полювання гадюки в Іламе (Іран).

Вони побачили, як змія замаскувалася так, щоб ідеально гармоніювати з навколишньою її кам’янистою місцевістю. У той час як вона лежала в засідці, її хвіст звивався, створюючи ілюзію руху павука. Коли птах клює на приманку, отруйна гадюка за частки секунди завдає блискавичний удар, вбиваючи жертву.

Наголошується, що до 2001 року така гадюка була відома лише завдяки одному зразку, зібраного під час експедиції в Іран в 1968 році. Але дивна структура її хвоста була настільки не схожа ні на одні до цього часу відомі зразки, що фахівці порахували, що у змії вроджений дефект або аномальний відросток.

Наступні отримані примірники з такими ж відростками відновили справедливість, і вчені офіційно визнали це тварина як новий вид у 2006 році.

Дослідники висували припущення, що такий незвичайний хвіст може служити для залучення видобутку, проте отримане відео змогло точно підтвердити їх здогадки.

Дорослі змії полюють тільки на перелітних птахів, відзначають вчені. Ймовірно, місцевих птахів зловити важче, так як, можливо, вони вже знають про хитрі витівки гадюк.

Дослідження також показало, що у гадюки починає рости такий своєрідний хвіст відразу після народження, але він формується лише до зрілого віку. Вчені вважають, що, можливо, тільки дорослі особини ловлять таким чином птахів.

Втім, дослідники вивчали юну змію зі слаборозвинениним павукоподібним хвостом, яка з його допомогою ловила ящірок. Таким чином, є ще багато питань, на які ученим належить знайти відповіді.

Відзначається, що змії часто використовують приманки для того, щоб зловити здобич. Як правило, це подовжені хвости, мають різні кольори для імітації улюбленого ласоща жертви.

Але і змія часом страждає, намагаючись обдурити свій «обід». Так, вчені помітили, що у досліджуваних гадюк бувають якісь пошкодження їх «павукоподібних» хвостів. Мабуть, рятуючись від змії, птахи також кілька разів вдало клювали і пошкоджували хвости ошуканців.