Земля

Подивіться на найбільш смертоносний торнадо за останні 50 років (відео)

За даними Національної метеорологічної служби, шторм став найбільш смертоносним за більш ніж 50 років в Міссісіпі. Він обрушився на кілька невеликих міст.

Руйнівний «кіновидний торнадо» шириною майже в півтора кілометра обрушився на Міссісіпі, забрав життя щонайменше 26 осіб. Швидкість вітру досягала 320 км/год. Також в регіоні випав град розміром з м’яч для гольфу.

«Цей торнадо був просто … іншим. Він був страшним, гучним. Це був жахливий звір в темряві, який буквально зруйнував місто », — написав в соцмережах Закарі Холл, «мисливець за торнадо».

За даними Washington Post, шторм, що викликав торнадо, був одним з найбільших, які бушували по всій Каліфорнії. Він викликав сильні повені в Арізоні, східній Оклахомі і північній Вірджинії. Помірі руху він набирав силу, підживляючись високою температурою поверхні над Мексиканською затокою і висотними вітрами струменевої течії.

За даними Національної метеорологічної служби США, торнадо перетворився в суперячейку — атмосферне утворення, яке продукує ще більш суворі погодні умови, в тому числі і торнадо. Це незвичайна, але дуже руйнівна гроза з обертовим висхідним потоком і окремою низхідною повітряною спіраллю.

Білий дім оголосив надзвичайний стан в федеральному масштабі і розблокував фінансування для забезпечення тимчасового житла і надання допомоги постраждалим, в тому числі по ремонту будівель.

За даними Національної метеорологічної служби, шторм став найбільш смертоносним за більш ніж 50 років в Міссісіпі. Він обрушився на кілька невеликих міст. Однак торнадо не найсильніше за всю історію спостережень. Найширшим з коли-небудь задокументованих був Ель-Ріно шириною 4,2 км, який пронісся по центральній частині Оклахоми в травні 2013 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button