Земля

Вчені розшифрували розмови хижих китів

Зоологи з Університету Південної Данії прослухали звуки, що видаються кашалотами, і виявили, що ці кити здатні передавати певну інформацію окремим членам своєї зграї. Раніше вважалося, що окрема група кашалотів являє собою єдине ціле і має певний набір звуків, який використовує для спілкування з іншими групами. Прес-реліз, опублікований на сайті EurekAlert!.

eb35adfca4a8e5b5576a16ac0cb0cc11

Дослідники прикріпили прослуховуючі пристрої на тіла семи кашалотів, що мешкають в районі Азорських островів, і проаналізували видавані ними клацаючі звуки — коди. Вчені виявили, що повідомлення, які кити адресують своїм родичам, складаються з серії різних сигналів. Всього біологи зареєстрували 21 комбінацію.

Деякі комбінації використовуються кашалотами частіше інших. Одне з повідомлень, що складалося з п’яти однакових звуків, було почуто вченими 288 разів від чотирьох тварин. Два кити також зробили серію з трьох однакових сигналів 183 рази. Всього біологи записали 802 повідомлення, які видавали п’ять китів, інші два кашалота мовчали.

За словами дослідників, сигнали можуть нести в собі інформацію про те, піднімається кашалот до поверхні або опускається на глибину. Це може бути також заклик матері до своїх дитинчат, щоб ті трималися поблизу, або повідомлення про те, що самка готова до спаровування.

Подібно слонам, кашалоти живуть в групах, на чолі якої стоїть самка. Коли молоді самці досягають зрілості, вони залишають зграю і мігрують у води, які омивають Ісландію або північний берег Норвегії. Після того як вони виростають до достатніх розмірів, вони повертаються на південь, щоб знайти самку. З допомогою ехолокації кашалоти можуть розшукувати собі здобич на відстані один кілометр.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button