Здоров'я

На думку вчених, радіація може бути корисна для здоров’я

Ізраїльські вчені вважають, що відносно високий рівень радіаційного фону може бути корисний для здоров’я.

Зображення Taken з сайту Pixabay

Дослідники проаналізували дані про радіаційний фон в різних регіонах США, зіставили їх зі статистикою захворюваності на рак і виявили, що в округах з високим радіаційним фоном люди рідше хворіли на рак.

У дослідженні, опублікованому в журналі Biogerontology, вчені проаналізували дані про фонове випромінювання, що датуються 1960-ми роками, у всіх 3129 округах США, використовуючи калькулятор дози опромінення Агентства з охорони навколишнього середовища.

Після цього дослідники зіставили ці дані з даними про захворюваність на рак зі Статистики раку США і даними про тривалість життя з Інституту показників і оцінки здоров’я при медичному центрі Вашингтонського університету.

Результати показали, що у людей, які проживають в районах з вищими рівнями фонової радіації рівень захворюваності на рак легенів, підшлункової залози, товстої кишки й прямої кишки був значно нижче.

“Вплив високого радіаційного фону явно робить позитивний вплив на здоров’я людини», – пишуть вчені.

Вчені підкреслюють, що дослідження не стверджує, ніби високий радіаційний фон безпосередньо покращує здоров’я. Однак вони відзначають, що слід поставити під сумнів переважаючі парадигми про необхідність підтримувати якомога нижчого опромінення, через те, що вважається, що будь-який рівень іонізуючого випромінювання є шкідливим.

“Розумно припустити, що поріг радіації дійсно існує, але він вищий, ніж верхня межа природного фонового радіаційного фону в США”  – пишуть дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments