Земля

На Евересті встановили найвисокогірнішу метеостанцію у світі

Міжнародна група вчених, що складається з геологів, гляціологів, біологів, картографів, кліматологів, альпіністів і просто романтиків в ході експедиції Національного географічного товариства і непальського Університету Трибхувана в партнерстві з компанією Rolex встановила на Евересті п’ять метеостанцій. Дві з них багатопрофільна команда шибайголів встановила на рекордній для таких установок висотах — 7945 метра і 8430 метрів.

Фото hi-news.ru

Крім цього, дослідники провели комплексну роботу з вивчення екосистеми Евересту, щоб зрозуміти, як на них впливає глобальна зміна клімату. Про результати виконаної роботи повідомляє National Geographic і прес-реліз Університету штату Мен.

Експедиція на Еверест

На початку 2019 року Національне географічне товариство запустило проект Perpetual Planet Extreme Expeditions, в рамках якого планується провести серію дослідних експедицій. Завдання кожної полягає в дослідженні наслідків зміни клімату в горах, тропічних лісах і океанах. У квітні стартувала перша експедиція на Еверест. У ній взяло участь 30 фахівців із 8 країн, включаючи 17 дослідників з Непалу.

«Це нове вікно на світ», — коментує виконану роботу голова та провідний науковий спеціаліст експедиції Пол Маєвські з Університету штату Мен.

У середині квітня група досягла базового табору на Евересті (висота понад 5000 метрів), де провела збір найточніших фотометричних даних про це місце. Для цієї мети вчені активно застосовували безпілотники. Надалі в поєднанні з аерофотознімками це дозволить створити найбільш деталізовану карту місцевості.

На Эвересте установили самую высокогорную метеостанцию в мире
Карта експедиції

Фото hi-news.ru

Протягом наступних двох місяців експедиція займалася вивченням екосистеми Евересту, щоб зрозуміти, як на них впливає зміни клімату. В ході своєї роботи вчені на рекордній висоті виявили життя, два види комах. На позначці 5500 метрів дослідники виявили стоногу, а ста метрами вище — з виду Trichoptera.

Піднявшись вище, вчені взяли проби з найвищого льодовика планети (керн), розташованого на висоті 8020 метрів, а також зразки снігу і води льодовикових озер, у тому числі проби на мікропластик. Керн, як і кільця дерев здатний розповісти вченим про те, що відбувалося з льодовиком протягом часу його формування. Таким чином, подальший аналіз цього матеріалу допоможе зрозуміти, як змінювалися атмосферні умови на Евересті у процесі індустріалізації і глобальної зміни клімату.

«Глобальна зміна клімату – одна з найскладніших проблем, з якою довелося зіткнутися людству. І ще багато чого належить дізнатися про те, як це глобальне потепління вже змінило нашу планету від найвищих рік до найглибших океанів», — коментує Джонатан Бейлі, віце-президент і головний науковий фахівець Національного географічного товариства.

На Эвересте установили самую высокогорную метеостанцию в мире
Установка найвисокогірнішої метеорологічної станції на відмітці 8430 метрів

На Эвересте установили самую высокогорную метеостанцию в мире
Фото на згадку після успішної установки

Де знаходиться найвисокогірніша метеорологічна станція?

В ході експедиції метеорологи також встановили на Евересті п’ять автоматичних метеорологічних станцій. Одна з них була розташована на рекордній висоті 8430 метрів. Всі станції будуть використовуватися для моніторингу температури, відносної вологості, тиску, а також швидкості і напрямку вітру. Отримані ними дані будуть доступні дослідникам, альпіністам і широкій публіці практично в реальному часі.

Слід зазначити, що звання найвисокогірнішої метеостанції також належало системі, встановленій на Евересті. Вона розташована на 8000 метрів і була встановлена італійськими вченими в 2011 році в рамках дослідницького проекту Everest Share 2011.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button