Здоров'я

Вчені вивчили вплив сонцезахисного крему на вироблення організмом вітаміну D

Креми, які захищають від ультрафіолетового випромінювання, можуть ускладнити вироблення вітаміну D організмом. Вчені з усього світу проводять вивчення даного питання.

Вітамін D незамінний для здоров’я кісток, профілактики раку і діабету, а також для здоров’я серцево-судинної системи. Правильне харчування і вплив сонячного світла стимулює його вироблення в організмі, але вчені не прийшли до єдиного висновку про необхідну дозу мікроелемента. Деякі експерти радять піддавати себе впливу сонця влітку по 40 хвилин на день, щоб підвищити вміст вітаміну D.

Вважається, що сонцезахисний крем гальмує цей процес, оскільки захищає від ультрафіолетового випромінювання. Робота Майкла Холіка, ендокринолога з Бостонського університету довела, що останнім часом розвивається пандемія гіповітамінозу D. Експерти Беатріс Маутіно називає такі висновки неточними, оскільки велика частина населення США отримує достатню кількість вітаміну завдяки харчуванню. Вітамін D природним чином присутній в деяких продуктах: жирна риба, така як лосось і скумбрія, яєчний жовток, гриби і печінку тріски.

У дослідженні вчених з Медичного інституту ім. Кімра Бергофера оцінювалися результати 4 експериментів, 3 клінічних випробувань і 69 спостережних досліджень. Медики прийшли до висновку, що використання сонцезахисних кремів не ставить під загрозу вироблення вітаміну D. Крім того, цей засіб допомагає знизити ризик виникнення раку шкіри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button